کاشت مو به روشFUT

download

پیوند واحد فولیکولی (FUT) روشی سنتی برای کاشت مو است که تحت عنوان روش نواری نیز مشهور است. در این عمل، نواری از موهای طبیعی (از پشت سر، نواری به طول 6 سانتی‌متر برداشته می‌شود. این ناحیه، به ناحیه‌ی دهنده معروف است) و سپس پیوندها از این نوار گرفته شده و برروی ناحیه‌ی طاس سر قرار داده می‌شوند. به این ناحیه، ناحیه‌ی پذیرنده نیز گفته می‌شود.

تنش و فشار کاری زیاد، دلیل اصلی ریزش مو، بویژه برای مردان، به حساب می‌آید. متخصصان ما با تشخیص دقیق علت و الگوی ریزش موی شما، بهترین راه درمان را پیشنهاد خواهند داد.

تکنیک‌های F.U.T و F.U.E دو مورد از بهترین شیوه‌های کاشت مو هستند، که به طور گسترده‌ای در  مرکز تخصصی موی رنسانس مورد استفاده قرار می‌گیرند. عمل FUT بهترین نتایج را همزمان با مقرون به صرفه‌ترین نرخ، توسط بهترین جراحان ارائه می‌دهد. روشی که ‌FUT برای بازگردانی موهای دائمی نواحی طاس سر به کمک عمل کاشت ارائه می‌دهد، دلیلی است که آن را به عنوان بهترین شیوه درمانی مطرح می‌کند. در کنار عمل کاشت مو، تکنیک FUT، از شیوه‌های لیزری پاکسازی موها، شیوه‌های درمانی لیزری، شیوه‌های مراقبت پوستی و تکنیک‌ جراحی زیبایی نیز استفاده می‌کند. برای آگاهی بیشتر از روش های کاشت و رزرو نوبت میتوانید با شماره‌های 02122088210-02188943653 تماس حاصل نمایید.

منظور از روش کاشت موی FUT  چیست؟


 • پیوند واحد فولیکولی (FUT)، روشی برای کاشت مو است که در آن باریکه‌ای نواری از موهای سر برداشته شده و پیوند‌ها از آن گرفته می‌شوند. در این روش، بر خلاف روش استخراج واحد فولیکولی (FUE) نیازی به تراشیدن سر نیست. به کمک روش پیوند واحد فولیکولی (FUT)، بخش گسترده‌ای از ناحیه‌ی طاس سر، طی چند جلسه‌ به سادگی قابل پوشش‌دهی خواهد بود.
 • با استفاده از تکنولوژی‌های پیشرفته‌، تعداد پیوندهای برداشته شده را می‌توان تا 3500 پیوند افزایش داد.
 • تکنیک FUT در بین جراحان سراسر دنیا بسیار معروف است، زیر این روش قادر است بدون ایجاد هر گونه عوارضی، هر نوع مو را ترمیم کند.
 • شانس زنده ماندن پیوند‌ها در روش پیوند واحد فولیکولی (FUT) در مقایسه با روش جدید استخراج واحد فولیکولی (FUE) بسیار بیشتر است. پیوند‌های استخراج شده در روش پیوند واحد فولیکولی (روش کاشت مو fut) شامل بافت اطراف نیز می‌باشند، در حالیکه در روش استخراج واحد فولیکولی (FUE) بافت به تنهایی استخراج می‌شود و همین امر موجب کاهش احتمال زنده ماندن پیوند خواهد شد.
 • در روش پیوند واحد فولیکولی (روش کاشت مو fut)، به دلیل برداشتن گراف با دقت میکروسکوپی، احتمال وارد آمدن آسیب به پیوند بسیار اندک خواهد بود.
 • هر چند این شیوه‌ی درمانی با جراحت و درد همراه است، لیکن تراکم موهای احیا شده در این روش بسیار قابل توجه می‌باشد.

چرا پیوند FUT مو؟


 • بهتر است از روش کاشت مو fut برای عمل کاشت مو استفاده شود، زیرا که این روش، رشد پیوند مو را پس از آنکه در قالب باریکه‌ی نواری از پشت سر برداشته شد، به حداکثر می‌رساند.
 • در حالی که در روش‌های سنتی، مو از باریکه‌های نواری مختلفی گرفته می‌شد، در این روش می‌توان هر واحد فولیکولی را بدون وارد آمدن آسیب برداشت کرد.
 • در روش‌های سنتی، باریکه‌ی نواری به قطعات کوچکتری برش داده می‌شد و همین امر در نهایت میزان آسیب را افزایش می‌داد.
 • از آنجایی که در روش FUT، هر مو در واحد فولیکولی خود رشد می‌کند، این روش کاشت طبیعی موها را تضمین می‌کند. در روش FUT هر پیوند دقیقاً با سایر واحدهای فولیکولی یکسان خواهد بود.
 • روش FUT نتایج کلی بهتر و ظاهر طبیعی ماندگاری را ایجاد می‌کند. روش کاشت مو fut همچنین از ظرفیت کاشت موی وسیعی برخوردار است.

مراحل و شیوه‌ی انجام عمل FUT


در مرحله‌ی اول، سر با استفاده از محلول تمیز کننده‌ی مناسبی شسته خواهد شد.

a1سپس جراح ماده‌ی بی‌حس کننده‌ی موضعی (لیدوکائین) را به ناحیه دهنده تزریق می‌کند. عمل پیوند واحد فولیکولی (FUT) با ایجاد دو برش موازی غیر قابل مشاهده بروی پوست پشت سر با استفاده از یک چاقوی کوچک جراحی، برای استخراج باریکه‌ی نواری از پوست حاوی مو، انجام می‌شود. ناحیه‌ی دهنده، که باریکه‌ی نواری از آن گرفته شد، سپس با استفاده از روشی با نام  تریکوفیتیک بسته خواهد شد. این روش برای به حداقل رساندن آثار قابل مشاهده‌ی زخم، به دلیل امکان رشد موها در سراسر آن، بسیار مؤثر خواهد بود.

a2باریکه‌ی نواری زیر میکروسکوپ برای بدست آوردن پیوند کامل شکافته می‌شود.  قطعات ایجاد شده از این باریکه‌ی نواری باز مجدداً به گرافت‌هایی چندتایی تقسیم‌بندی می‌شوند که هر کدام از این گرافت‌ها حاوی یک یا چند واحد فولیکولی هستند.  قبل از آغاز عمل، محلول P.R.P از خون بیمار تهیه می‌شود.

a4واحدهای فولیکولی استخراج شده از باریکه‌ی نواری در محلول P.R.P (پلاسمای غنی از پلاکت) قرار داده می‌شوند.  ناحیه‌ی پذیرنده با استفاده از یک بی‌حس کننده‌ی موضعی ارتشاحی و آب سالین نرمال آماده سازی می‌شود. پس از آماده‌سازی ناحیه پذیرنده، جراح مطابق با زاویه و راستای طبیعی رشد موهای سر، با استفاده از یک سوزن میکروسکوپی، بریدگی‌های کوچکی را ایجاد می‌کند. این بریدگی‌ها، شکاف‌های میکروسکوپی نامیده می‌شوند.

%db%8c

در یک جلسه از عمل پیوند واحد فولیکولی (FUT)، به طور معمول در حدود 2000 تا 3000 (حداکثر) پیوند مو می‌توان برداشت کرد.  در روز بعد از این عمل، شما می‌توانید سر خود را با شامپو بشویید، ولی با این حال ما معمولاً از بیماران خود می‌خواهیم برای شستشوی سر خود به  مرکز تخصصی موی رنسانس مراجعه کنند.

عمل کاشت موی FUT برای زنان

ریزش مو در زنان، تأثیر زیادی برروی اعتماد به نفس آنان می‌گذارد. در واقع موهای زنان، بخشی از شخصیت و جلوه‌ای از زیبایی زنانه‌ی آن‌ها محسوب می‌شود. بنابراین درمان مؤثر ریزش مو تأثیر بسزایی عزت نفس آن‌ها خواهد داشت.

امروزه ترمیم موها به کمک جراحی، در حال تبدیل شدن به روشی مؤثر برای درمان ریزش مو می‌باشد. در حال حاضر، در حدود یک پنجم از مراجعه کنندگان ما را زنان تشکیل می‌دهند. همانطور که گفته شد، دلایل ریزش مو در زنان در مقایسه با مردان بسیار متفاوت خواهند بود. با این حال تشخیص دقیق مبتنی بر تجربه، امکان استفاده از عمل کاشت مو برای اصلاح ظاهر موهای آن‌ها را نیز فراهم می‌سازد.

captureبهبود


دوره‌ی بهبودی پس از عمل FUT بسیار ساده است و معمولاً بین 5 الی 10 روز طول خواهد کشید. در این مدت توصیه می‌شود که از رفتن به محل کار خودداری کنید تا پیوند واحدهای فولیکولی شما که در دوره‌ی بهبودی خود هستند، از قرار گرفتن در معرض هر گونه فعالیت یا محیطی که می‌تواند بر روی آن‌ها تأثیرگذار باشد، دور باشند. هدف در دوره‌ی بهبودی، پرورش گرافت‌های پیوندی و جلوگیری از جابه‌جایی آن‌هاست. این عمل، نیاز به بستری شدن ندارد و در همان روز عمل، شما قادر به ترک مرکز و رفتن به منزل خود خواهید بود.

هزینه‌ها


هزینه‌های عمل FUT بسته به نیاز شما متفاوت خواهند بود. معمولاً قبل از عمل جلساتی برای صحبت پیرامون نیازهای شما و پاسخگویی به سؤالات شما در مورد عمل کاشت مو و درمان ریزش مو، ترتیب‌دهی خواهند شد.

با توجه به پیشرفت‌های صورت گرفته در این زمینه و کارایی گسترده‌ی متخصصین ما در کاشت مو، هزینه‌های این عمل بسیار مقرون به صرفه‌تر شده‌اند. هزینه‌ها به میزان ناحیه‌ی نیازمند پوشش بستگی خواهند داشت.