کاشت مو به روش FIT

f

کاشت مو یک تکنیک جراحی است که در آن، فولیکول‌های مو از یک ناحیه از بدن (به نام ناحیه‌ی اهداکننده) استخراج شده و به ناحیه‌ی دیگری که دچار ریزش مو و طاسی شده است (به نام ناحیه‌ی گیرنده) منتقل می‌شوند. این عمل با استفاده از تکنیک‌های مختلفی انجام می‌شود. یکی از این تکنیک‌ها، FIT پیوند مو یا FUE نام دارد. روش استخراج واحد فولیکولی (FUE) یک روش جراحی بسته و کم تهاجمی استکه در آن هیچ جای زخم و برشی جراجی در سر ایجاد نمی‌شود و بنابراین ناحیه‌ی اهدا‌کننده‌ی مو ظرف چند روز بهبود می‌یابدو جای فولیکول‌های استخراج شده دیگر نمایان نیست.

هدف ما در مرکز تخصصی موی رنسانس استفاده از روش‌های مناسب هر فرد برای درمان کم‌مویی و تاسی سر و ایجاد ظاهری دلخواه برای شما می‌باشد. تکنیک‌های مورد استفاده در این مرکز با بهره‌گیری از آخرین تکنولوژی‌های روز دنیا در زمینه کاشت مو و به دست جراحان بسیار ماهر و با تجربه در امر کاشت به روش FIT/FUE انجام می‌شود.

یکی از مزایای روش FIT/FUE حفظ و سالم نگه داشتن ناحیه‌ی اهداکننده بدون ایجاد هیچ گونه جای زخم و برش جراحی می‌باشد. در این روش در مقایسه با روش FUT، ناحیه اهدا‌کننده‌ی مو بسیار سریع‌تر بهبود می‌یابد و بیمار پس از جراحی تقریبا هیچ دردی ندارد. به علت نبود جای زخم در پشت سر، بیمار می‌تواند موهای خود را بسیار کوتاه کند (البته نمی‌تواند از ته بتراشد) و نباید نگران نمایان بودن جای زخم در پشت سر خود باشد.

علاوه بر این، در برخی موارد قبلا یک بار روش FUT اجرا شده، تعداد زیادی گرافت پیوند زده شده و حالا نیاز به گرافت‌ها بیشتری می‌باشد اما امکان ایجاد برش مجدد در پشت سر وجود ندارد. در این موارد می‌توان با استفاده از روش FUE/FIT فولیکول‌های بیشتری از سر استخراج کرد. برای کسب اطلاعات بیشتر و رزرو نوبت می‌توانید با شماره‌های 02122088210-02188943653  تماس حاصل نمایید.

روش FIT در کاشت مو چیست؟


استخراج واحد فولیکولی (FIT/FUE) یکی از تکنیک‌های کاشت مو است که در آن واحد‌های فولیکولی به روش متفاوتی استخراج می‌شوند. در این روش از یک سوزن گرد و کوچک با قطر 0.8 تا 11 میلی‌متر، که پانچ نام دارد، برای خارج کردن واحد‌های فولیکولی از سر استفاده می‌شود. استخراج فولیکول‌ها با استفاده از پانچ، به جای ایجاد یک برش بزرگ خطی، یک جای نقطه مانند روی سر باقی می‌گذارد.

مزیت روش FUE این است که شما در این روش می‌توانید در آینده موهای خود را کوتاه کنید و نگران نمایان بودن جای زخم جراحی در پشت سر خود نباشید. البته شما نمی‌توانید سر خود را به طور کامل بتراشید، چرا که نقاط کوچکی که جای پانچ هستند، بر روی پوست سر شما دیده خواهند شد.

 ویژگی‌های روش FIT/FUE


 1. عدم به جا ماندن جای زخم و بخیه‌ی خطی
 2. بیمار می‌تواند در آینده موهای خود را کوتاه کند و در واقع در مقایسه با روشFUT بیمار می‌تواند موهای خود را به میزان بسیار بیشتری کوتاه کند.
 3. ناحیه‌ی اهداکننده‌ی مو برای آماده‌سازی جهت استخراج فولیکول‌ها، باید کاملا تراشیده شود.
 4. در صورتی که به چندین جلسه‌ی کاشت مو به روش fit  و یا fue نیاز باشد، امکان دارد که موهای ناحیه‌ی اهداکننده کم‌پشت شود.
 5. در صورتی که سر به طور کامل تراشیده شود، جای زخم (بخیه) به صورت نقاط ریز روی پوست سر نمایان خواهد بود.

افراد مناسب برای FIT/FUE


متخصصین کاشت مو در این مرکز برای ارزیابی بیمارن جهت انجام عمل کاشت مو، این عوامل را مد نظر قرار می‌دهند:

 • تعداد گرافت‌های مورد نیاز برای رسیدن به نتایج مورد نظر
 • میزان تراکم و پرپشت بودن موها در ناحیه ‌اهداکننده
 • تعداد گرافت‌هایی که می‌توان از ناحیه ‌اهداکننده استخراج کرد
 • رنگ موها
 • نوع پوست
 • احتمال ادامه پیدا کردن ریزش موها
 • بافت و جنس موها
 • علت ریزش مو

مراحل و چگونگی کاشت مو به روش FIT/FUE


 • طرح ریزی برنامه‌ی درمان شما: در ابتدا شما باید با یکی از متخصصین ما ملاقات کنید و اهداف خود برای انجام این عمل را با او در میان بگذارید. شما باید به طور کامل برای جراح خود شرح دهید که دوست دارید نواحی که در حال حاضر دچار طاسی هستند، بعد از انجام جراحی به چه شکلی دربیایند و می‌خواهید ظاهر شما چگونه باشد.
 • اعمال بیهوشی موضعی و استخراج فولیکول‌های مو: در قدم بعدی، موهایی که قرار است پیوند زده شوند، باید از ناحیه ‌اهداکننده استخراج شوند. این مرحله، اصلی‌ترین و کلیدی‌ترین مرحله در روش FIT/FUE که در واقع این روش را از سایر روشهایی مانند FUT/FUSS متمایز می‌کند. برخلاف روش‌های FUT و FUSS که در آن یک نوار باریک و بلند از پوست پشت سر به طور کامل برداشته می‌شود، در روش FIT/FUE نیازی به ایجاد چنین برش بزرگی در سر نیست و هر یک از واحد‌های فولیکولی به صورت تک به تک از ناحیه ‌اهداکننده استخراج می‌شوند. این کار به کمک وسیله‌ای به نام پانچ انجام می‌شود. با به‌کار گیری این تکنیک، مدت زمان بهبودی و ریکاوری بیمار به طور چشمگیری کوتاه‌تر می‌شود و میزان درد و ناراحتی بیمار نیز به حداقل میزان ممکن می‌رسد. همچنین، دیگر هیچ جای زخم و بخیه‌ای در محل اهداکننده‌ی مو وجود نخواهد داشت.
 • آماده سازی ناحیه‌ی گیرنده‌ی مو: بعد از آن که تمامی گرافت‌های مورد نیاز از ناحیه‌ اهداکننده استخراج شدند، لازم است ناحیه‌ی گیرنده برای دریافت فولیکول‌های مو آماده شود. منظور از ناحیه گیرنده، ناحیه‌ای است که قرار است فولیکول‌های مو در آن پیوند زده شوند. جراح شما برای آماده‌سازی ناحیه گیرنده در محل قرار دادن فولیکول‌های مو، یک برش بسیار کوچک ایجاد می‌کند. بعدا فولیکول استخراج شده در این محل قرار داده می‌شود. تیم متخصصین ما بیشترین دقت و ظرافت را در مرحله‌ی تعیین محل قرارگیری فولیکول‌ها در ناحیه گیرنده، به خرج می‌دهند تا هر یک از فولیکول‌ها به بهترین نحو در سر پیوند زده شود به طوری که نتایج کاشت مو کاملا طبیعی به نظر بیاید. در هنگام تعیین نقاطی که باید در ان مو پیوند زده شود، جراح باید ظاهر منحصر به فرد بیمار و فرم طبیعی موهای او را در نظر بگیرد تا نتایج کاشت مو در آینده طبیعی باشند.
 • قرر دادن گرافت‌ها در محل مورد نظر: بعد از این که نواحی کاشت مو به طور کامل آماده شدند، نوبت به قرار دادن فولیکول‌ها می‌رسد. زیر نظر متخصص کاشت مو، تکنسین‌های جراحی کاشت مو، شروع به قرار دادن فولیکول‌های مو در ناحیه گیرنده می‌شوند. تکنسین‌های کاشت مو در این مرکز از بین افراد بسیار مسئول، باتجربه و ماهر انتخاب شده‌اند و هر یک از آن‌ها به طور اختصاصی آموزش دیده‌اند تا این اطمینان حاصل شود که هر یک از فولیکول‌های مو که در دستان این تکنسین‌ها قرار می‌گیرد با نهایت دقت و ظرافت، نگهداری شده و به بهترین نحو ممکن در سرجای خودش قرار می‌گیرد تا بیمار به نتایج دلخواه خود از عمل کاشت مو دست یابد.

نتایج کاشت مو به روش FUE/FIT


عوارض


اغلب بیماران با گذشت 7 روز از جراحی، بهبود پیدا می‌کنند. هر چند بهبودی پس از این جراحی کوتاه‌مدت است، احتمال آن وجود دارد که بیماران در این مدت زمان کم با برخی عوارض جانبی جراحی روبه‌رو شوند:

 • تورم، خارش و احساس ناراحتی در سر
 • ریزش ناگهانی موها (ریزش شوکی)
 • به جا ماندن جای زخم
 • ریزش مو به صورت منطقه‌ای

قیمت


ما به خوبی می‌دانیم که هزینه‌های مربوط به جراحی کاشت مو، یکی از عوامل بسیار مهم در هنگام تصمیم‌گیری برای انجام این جراحی است. در صورتی که قراراست تعداد کمتر از 1500 گرافت کاشته شود، هزینه‌ی کاشت مو بر اساس تعداد گرافت محاسبه می‌شود. اما برای پیوند زدن تعداد بیشتری گرافت، هزینه‌های کاشت مو به ازای هر گرافت کمتر محاسبه می‌شود تا انجام جراحی برای بیماران مقرون به صرفه باشد. هزینه‌ی کلی کاشت مو شامل هزینه‌های بیمارستان یا مرکز جراحی، دستمزد جراح، داروها و یا ابزار‌های  مصرف شده و خدمات مراقبتی از بیمار می‌شود. ما پکیج‌هایی را برای کاشت مو ارائه می‌دهیم که هزینه‌ی آن شامل آزمایشات خون قبل از کاشت مو، جلسات درمان با فاکتور رشد و همچنین بسته مخصوص مراقبت‌های بعد از جراحی می‌شود. قیمت‌های ما بر اساس هزینه‌های شفاف و مشخص بوده و با بودجه‌ی شما سازگار خواهد بود.