کاشت ابرو با موی طبیعی: روش و هزینه

1

کاشت ابرو يکي از چالش‌برانگيزترين عمل‌هاي زيبايي از نظر نحوه اجرا محسوب مي‌شود، اما در صورتي که توسط متخصصين باتجربه انجام شود، مي‌تواند نتايج فوق‌العاده‌اي به دنبال داشته باشد. عمل کاشت ابرو را مي‌توان هم به روش FUE و هم به روش FUG يا نواري انجام داد، اما نکته‌اي که در اجراي اين عمل حائز اهميت زيادي است آن است که انتخاب نقاط پذيرنده و آماده‌سازي آنها براي کاشت تارهاي مو بايد با دقت و ظرافت بسيار زيادي انجام شود. زيرا در همين مرحله است که جهت و زاويه نهايي رشد ابروها تعيين مي‌شود. علاوه بر آن بايد طراحي شکل ابروها از لحاظ زيبايي‌شناختي به صورتي باشد که نهايتاً ابروهايي با ظاهر کاملاً طبيعي و مطابق با ويژگي‌هاي ساير اجزاء صورت براي فرد ايجاد کند. 

متخصصين ما در مرکز تخصصی موی رنسانس با بهره‌گیری از تجربه بالا و دانش فنی پیشرفته، خدمات بازسازی و کاشت ابرو را در بالاترین سطح انجام می‌دهند. ما روش‌های پیشرفته‌ای که کارآیی بالای آنها به اثبات رسیده است را با مهارت‌های زیبایی‌شناختی تلفیق می‌کنیم تا ابروهای زیبای شما را بازسازی کنیم و جوانی و شادابی را به چهره شما بازگردانیم. ما اهمیت ابروها در زیبایی ظاهری چهره را به خوبی درک می‌کنیم و تمام تجربه و تلاش خود را به کار می‌گیریم تا عمل کاشت ابرو را با کمترین درد و عوارض انجام دهیم و به طبیعی‌ترین نتایج ممکن دست پیدا کنیم. ما با انجام عمل کاشت ابرو، رشد و نمو فولیکول‌های موجود در ناحیه ابروها را احیاء می‌کنیم. ما به خوبی به اهداف و انتظاراتی که بیمارانمان از عمل کاشت ابرو دارند، توجه کرده و شرایط خاص هر بیمار را مد نظر قرار می‌دهیم. بعضی از بیماران می‌خواهند که ابروهای ضخیم و پُرپشت داشته باشند، در حالی که بعضی دیگر ترجیح می‌دهند فقط جای زخم‌هایی که در ابروهایشان باقی مانده است، برطرف شود.

جهت دریافت مشاوره کاشت ابرو و موی طبیعی می‌توانید با ما تماس حاصل نمایید. همکاران ما در مرکز تخصصی مو آماده پاسخگویی به سؤالات شما و رزرو نوبت برای شما از متخصص کاشت هستند.

چرا عمل کاشت ابرو انجام دهیم؟


برای آنکه ابروها پُرپشت و ضخیم به نظر برسند، می‌توان از روش‌های مختلفی استفاده کرد. برای مثال با استفاده از تاتو یا آرایش روزانه می‌توان ابروهایی ظاهراً پُرپشت ایجاد کرد. اما تمامی این روش‌ها مضرات و معایبی دارند که یکی از مهم‌ترین آنها آن است که شکل ابرو حالت طبیعی نخواهد داشت و مشکل شما به صورت طبیعی برطرف نمی‌شود. اما از آنجا که در روش کاشت ابرو از موهایی که مستقیماً از پوست سر شما گرفته می‌شود در ناحیه ابرو استفاده می‌شود، بنابراین نتایج حاصل از آن به صورت دائمی خواهد بود و می‌توان ابروهایی با همان شکل مورد نظر خود بیمار ایجاد کرد.

یکی دیگر از مزایای مهم عمل کاشت ابرو آن است که این عمل کاملاً بدون درد است و بهبودی بعد از آن فقط حدود 5 تا 7 روز طول می‌کشد. این شرایط چه در مورد عمل‌هایی که برای بازسازی کامل ابرو انجام می‌شود و چه برای آن عمل‌هایی که فقط قسمتی از ابرو را ترمیم می‌کند، صادق خواهد بود. علاوه بر آن، ابروهای کاشته شده با سرعت بالایی رشد می‌کنند. البته در بعضی از موارد هم بیمار ترجیح می‌دهد که یک عمل دیگر هم انجام دهد تا ابروهایی با تراکم بیشتر داشته باشد.

روش عمل کاشت ابرو


2

برای بازسازی تمام یا قسمتی از ابروها می‌توان از روش‌های مختلفی استفاده کرد که مهم‌ترین آن شامل کاشت فولیکول‌های مو یا تار موهای تکی از ناحیه اهدا کننده در ناحیه ابرو و یا جراحی فلاپ یا گرافت می‌باشد که در آن یک قسمت نواری شکل از پوست دارای تارهای مو از جای دیگری از بدن به ناحیه ابرو منتقل می‌شود.

قبل از انجام عمل کاشت ابرو باید بیمار و جراح متخصص کاشت مو بر سر بهترین روشی که با نیازها و شرایط بیمار مطابقت داشته باشد، به توافق برسند. عمل کاشت ابرو معمولاً به صورت سرپایی انجام می‌گیرد و نیازی به بستری شدن بیمار بعد از عمل نخواهد داشت. عوارض بعد از عمل نیز معمولاً فقط محدود به یک درد و ورم مختصر می‌باشد.

بازسازی ابرو  با استفاده از جراحی فلاپ یا گرافت


جراحی‌های ترمیمی به روش فلاپ از سال‌ها پیش برای بازسازی ابروهای کم پشت و یا ترمیم قسمتی از ابروها که به خاطر جای زخم از بین رفته باشد، مورد استفاده قرار می‌گرفته است. اینکه از چه روشی برای بازسازی ابرو استفاده شود به ملاحظات تکنیکی و نیازها و شرایط خاص هر بیمار بستگی دارد:

پیوند ابرو در این روش یک پوست نواری شکل حامل مو و قسمتي از بافت‌های زیرین پوست و یا واحدهای فولیکولی به تنهایی از طریق روش FUE  از یک ناحیه اهدا کننده که در پشت سر بیمار يا جاي ديگري از بدن می‌باشد، برداشته شده و در ناحیه ابرو کاشته می‌شود. در روش کاشت یا پیوند ابرو ابتدا قسمتی از پوست سر که دارای تارهای مو و ساختار مناسب و سالمی باشد، انتخاب می‌شود تا موهای آن برای کاشت ابرو استفاده شود. واحدهای فولیکولی که معمولاً دارای یک یا دو تار مو می‌باشند در داخل بریدگی‌های ریزی که در ناحیه ابرو ایجاد شده است، قرار داده می‌شوند تا شکل و تراکم مورد نظر برای ابرو به دست آید.

جراحی فلاپ پوست سر به ابرو در این روش که امروزه در حد بسیار کمی برای کاشت ابرو مورد استفاده قرار می‌گیرد، یک قطعه نواری شکل از پوست و بافت‌های همراه آن از ناحیه اهدا کننده در قسمت شقیقه (در جلوی گوش‌) همراه با عروق خونی تغذیه کننده آن (یک شاخه از سرخرگ و سیاهرگ شقیقه‌ای) برداشته می‌شود. این شکل از بافت پیوندی که شامل پوست و عروق خونی تغذیه کننده آن باشد، با عنوان فلاپ شناخته می‌شود. بعد از آنکه این فلاپ از ناحیه اهدا کننده برداشته شد، پوست ناحیه پذیرنده یعنی ابروها به گونه‌ای آماده می‌شود که بتواند پذیرنده این فلاپ باشد. در مرحله بعد یک تونل زیر پوستی از زیر فلاپ به داخل ناحیه ابرو ایجاد می‌شود و فلاپ از طریق این تونل کشیده شده و به وسیله بخیه در جایگاه محل پیوند، محکم می‌شود. وقتی که این قطعه فلاپ در محل پیوند قرار داده شد، از ذخیره خونی خودش تغذیه می‌شود تا بتواند زنده بماند. اما بعد از مدتی عروق خونی اصلی در محل پیوند و اطراف آن تشکیل می‌شود و تغذیه گرافت پیوندی به شکل طبیعی ادامه پیدا خواهد کرد. در این روش ممکن است لازم باشد که موهایی که از پوست پیوندی رشد می‌کنند، با استفاده از ژل یا واکس مو به گونه‌ای حالت داده شوند که در جهت طبیعی رشد ابروها قرار بگیرند. همچنین ابروهای پیوندی باید به طور منظم کوتاه شوند.

کاشت مو برای اصلاح ریزش ابرو یکی از اهداف مورد نظر در کاشت ابرو آن است که شکل طبیعی و زیبای ابرو بازسازی شود. در این روش بیمار و پزشک جراح باید با تعامل و همکاری خوبی که دارند، شکل ابرو را به گونه‌ای تعیین کنند که تقارن و زیبایی طبیعی چهره بیمار به بهترین شکل حفظ شود. در این روش ممکن است که بسته به اندازه ناحیه محل کاشت، به چند جلسه کاشت مو نیاز باشد تا نتایج کامل و طبیعی به دست آید. حتی ممکن است لازم باشد که این عمل در دو یا چند جلسه به فاصله چند سال انجام شود. از آنجا که رشد موهای پیوندی در ناحیه ابرو به طور مداوم ادامه پیدا می‌کند باید به طور مرتب آنها را کوتاه کرد و نیز با استفاده از ژل یا واکس مو، آن را در جهت طبیعی حالت داد.

آیا شما کاندیدای مناسبی برای عمل کاشت ابرو هستید؟


3

4

به طور کلی اغلب افرادی که برای عمل کاشت ابرو اقدام می‌کنند، کاندیداهای مناسبی برای این عمل هستند. برخورداری از شرایط جسمی خوب و سالم، اهمیت زیادی در کاهش خطر عوارض جانبی این عمل دارد. افرادی که ابروهای خود را به دلیل خصوصیات ارثی، آرایش و اصلاح بیش از حد و یا آسیب‌دیدگی از ناحیه صورت از دست داده‌اند، عموماً بهترین کاندیداها برای عمل کاشت ابرو هستند. اما افرادی که ابرویشان به خاطر بیماری طاسی موضعی (آلوپسیا آره آتا)، آلوپسیا در ناحیه پیشانی و یا بیماری‌های دیگر از دست رفته باشد، ممکن است که کاندیدای خوبی برای این عمل نباشند، زیرا خطر عدم رشد مو همیشه در این افراد وجود خواهد داشت. اصولاً مناسب بودن عمل کاشت ابرو برای شما باید به وسیله پزشک متخصص و بعد از انجام نمونه‌برداری از ناحیه محل پیوند تعیین شود. نکته بسیار مهم دیگر در تعیین کاندیدای مناسب برای عمل کاشت ابرو، داشتن انتظارات واقع‌بینانه از نتایج این عمل است. به خاطر داشته باشید که هدف از کاشت ابرو آن است که شکل ظاهری ابروها تا جایی که ممکن است بهبود پیدا کند، اما به دست آوردن ابروهای بی‌نقص و کامل نمی‌تواند انتظار واقع‌بینانه‌ای باشد.

سؤالات مطرح در مورد عمل کاشت ابرو


سؤالاتی که در اینجا پاسخ داده می‌شود، بعضی از سؤالاتی هستند که خیلی زیاد برای افرادی که قصد انجام عمل کاشت ابرو را دارند، پیش می‌آید. ضمن آنکه قبل از انجام این عمل، شما باید حتماً پاسخ این سؤالات را بدانید.

عمل کاشت ابرو چقدر زمان می‌برد؟

مدت زمان لازم برای انجام این عمل بستگی به آن دارد که چند تار مو باید در ناحیه ابرو کاشته شود. اگر کاشت ابرو بیشتر در قسمت انتهای پایینی آن (دُم ابرو) باشد، ممکن است که به 2 تا 3 ساعت وقت نیاز داشته باشد، اما اگر در انتهای بالایی و قسمت ضخیم‌تر ابرو باشد، احتمالاً در حدود 3 تا 5 ساعت طول می‌کشد. علت اینکه کاشت مو ابرو تا این حد زمان‌بر است، به خاطر آن است که تک تک تار موهای پیوندی باید دقیقاً در جایگاه درست خود در ابرو قرار بگیرد.

بعد از عمل کاشت ابرو چه انتظاری می‌توانم داشته باشم؟

دوره بهبودی بعد از این عمل کاشت مو ابرو معمولاً 5 تا 7 روز زمان می‌برد. ممکن است که در هفته اول بعد از عمل در اطراف هر یک از تار موهای پیوندی، پوسته‌های ظریفی تشکیل شود که وقتی این پوسته‌ها می‌افتند نقاط صورتی رنگی در جای آنها دیده می‌شود. این حالت صورتی رنگ ظرف چند هفته بعد به طور کامل برطرف می‌شوند و نتایجی کاملاً طبیعی به جا می‌ماند.

چه زمانی بعد از عمل کاشت ابرو می‌توانم به محل کار خود برگردم؟

به طور کلی شما می‌توانید بعد از 3 روز انجام عمل کاشت ابرو به محل کار خود باز گردید، اما ممکن است مایل باشید که تا 5 یا 7 روز بعد هم صبر کنید تا تمام یا اغلب علائم و نشانه‌های انجام این عمل از صورت شما محو شود.