هزینه (قیمت) کاشت و پیوند موی طبیعی در مرکز تخصصی موی رنسانس

rr

هزينه عمل کاشت مو يکي از مهم‌ترين عواملي است که در تصمیم‌گیری خیلی از افراد برای انجام این عمل تحول‌ساز در زندگی تأثیر دارد. امروزه با وجود تکنیک‌های پیشرفته‌ای که انجام عمل کاشت ابرو و کاشت مو را با راحتی بیشتر و کارآیی بسیار بالاتر نسبت به گذشته امکان‌پذیر ساخته است، اما هزینه کاشت موی طبیعی کماکان یک عامل مهم و تعیین کننده به شمار می‌رود. در واقع بودجه‌ای که شما برای تأمین هزینه‌های عمل کاشت مو نیاز دارید، نقش بسیار مهمی در آمادگی شما برای انجام این عمل دارد.

هزینه‌های کاشت مو در  مرکز تخصصی موی رنسانس توسط چندین عامل مختلف تعیین می شود:

 • روش مورد استفاده برای پیوند مو شامل: کاشت مو به روش FUE به وسیله روبات ARTAS، کاشت مو به روش FUE یا SAFE، و کاشت به روش برداشت نواری
 • تعداد گرافت‌هایی که در هر جلسه کاشت مو لازم است و بر اساس شدت ریزش موی شما تعیین می‌شود.
 • تراکم دلخواه شما برای موی سر
 • ویژگی‌های خاص موي هر بیمار که بر شکل و تراکم ظاهری موها تأثیر دارد.

در جلسه مشاوره اولیه، یک معاینه کامل بر روی شما انجام شده و ویژگی‌های موهای شما به‌طور کامل ارزیابی می‌شود. همچنین در این جلسه متخصصین ما به هر سؤال یا نگرانی که شما در مورد عمل کاشت مو  داشته باشید، از جمله مسائل مربوط به هزینه این عمل، پاسخ می‌گویند. به خاطر داشته باشید که شما باید حتماً در مورد فرایند عمل کاشت مو از جمله احتمال ریزش موها در آینده و تأثیر آن بر تعداد جراحی‌هایی که انجام خواهد شد، نتایج نهایی این عمل و هزینه لازم برای دستیابی به نتایجی که شما در ذهن دارید، همه اطلاعات و آگاهی‌های لازم را کسب کنید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه هزینه کاشت مو در  مرکز تخصصی موی رنسانس و همچنین رزرو نوبت می‌توانید با شمارههای 02122088210 - 02188943653 - 09122115442 تماس حاصل نمایید. دستیاران ما آماده پاسخگویی به سؤالات شما هستند.

عوامل مؤثر بر هزینه کاشت مو


میزان کچلی

r111

مهم‌ترین عامل مؤثر بر هزینه کاشت و پیوند موی طبیعی، میزان کچلی یا سطح ریزش مو در سر شما می‌باشد. مسلماً هر چقدر سطح محل کاشت مو بزرگ‌تر باشد، هزینه آن هم بیشتر خواهد بود. اصولاً هزینه کاشت مو بر اساس تعداد گرافت‌های مورد نیاز برای پوشش کامل سطح کچلی تعیین می‌شود. علاوه بر آن، کیفیت کار، تجربه و اعتبار پزشک شما نیز موجب افزایش هزینه کاشت مو خواهد شد. همچنین برای دستیابی به بهترین نتایج از نظر طبیعی‌ و زیبا بودن شکل ظاهری موها لازم است هزینه‌ بیشتری برای این عمل صرف کنید.

درجه 2

untitled-2

 • برای درمان این سطح از ریزش مو می‌توان از روش پی‌آر‌پی (پلاسمای غنی از پلاکت) یا سایر روش‌های بدون جراحی استفاده کرد.
 • در صورتی که پکیج کامل درمان به روش پی‌آر‌پی را انتخاب کنید، تخفیف‌هایی برای شما در نظر گرفته می‌شود.
 • در این وضعیت، شما فقط در صورتی به عمل کاشت مو نیاز دارید که بخواهید خط رویش مو را تغییر دهید و یا نمی‌خواهید مدت زیادی را تا ظهور نتايج روش پی‌آر‌پی صبر کنید.

درجه 3

untitled-3

 • در این وضعیت، موی سر کم پشت بوده و نواحی طاس به خوبی در آن مشخص است.
 • از روش پی‌آر‌پی و سایر روش‌های بدون جراحی، فقط می‌توان برای درمان کم پشتی موها استفاده کرد.
 • نواحی کچلی مشخص و پس‌رفتگی خط رویش مو در اين مورد را فقط با استفاده از کاشت مو می‌توان درمان کرد.
 • از آنجا که در این وضعیت، شما هنوز به طاسی قطعی نرسیده و یا در مرز طاسی هستید، هزینه کاشت مو برای شما چندان زیاد نخواهد بود.

درجه 4

untitled-4

 • نواحی طاس به وضوح در سر شما مشخص است و قطعاً به عمل کاشت مو نیاز دارید.
 • در این وضعیت، شما به حدود 2000 تا 2500 گرافت مو یا حتی بیشتر نیاز خواهید داشت.
 • تعداد نهایی گرافت‌های مورد نیاز به تراکم مورد نظر شما برای موی سر نیز بستگی خواهد داشت.

درجه 5

untitled-5

 • در این وضعیت ممکن است که شما به حدود 2500 تا 3500 تار مو نیاز داشته باشید.

درجه 6

untitled-1

 • در این وضعیت، عمل کاشت مو باید در 2 جلسه (طی 2 روز) و هر جلسه به مدت 4 تا 6 ساعت انجام شود.
 • شما احتمالاً به 3500 تا 4500 گرافت مو نیاز خواهید داشت.
 • اگر در قسمت پشت سر شما گرافت‌های مو به تعداد کافی وجود نداشته باشد، می‌توان از سایر قسمت‌های بدن شما به عنوان ناحیه اهدا کننده استفاده کرد.

درجه 7

untitled-7

 • در این وضعیت، شما به بیش از 4500 گرافت مو نیاز خواهید داشت.
 • برای کاشت مو در این مورد ممکن است به 2 تا 3 جلسه عمل (هر جلسه به مدت 4 تا 6 ساعت) نیاز باشد.
 • به احتمال زیاد لازم است که از موی سطح بدن شما نیز استفاده شود، زیرا تعداد گرافت‌های مورد نیاز خیلی بیشتر از آن است که بتوان از ناحیه پشت سر تأمین کرد.

 روش کاشت

هزینه کاشت مو به روش FUE

هزینه بالاتر روش برداشت واحد فولیکولی یا همان FUE نسبت به روش‌های دیگر، نشان‌دهنده این واقعیت است که روش FUE به عنوان پیشرفته‌ترین و موفق‌ترین روش موجود برای کاشت مو تاکنون شناخته می‌شود. همچنین نشان می‌دهد که در این روش به مهارت و دقت خیلی بیشتری توسط جراح برای برداشت و کاشت هر یک از فولیکول‌های مو نیاز است. هزینه کاشت مو به روش FUE به موقعیت ناحیه اهدا کننده فولیکول‌ها نیز بستگی دارد. به طوری که اگر فولیکول‌های مو از سطح بدن برداشته شود، هزینه آن بیشتر از وقتی است که از پوست سر گرفته شود. مجموع هزینه کاشت مو به روش FUE معمولاً به ازای هر فولیکول محاسبه می‌شود و هر چقدر تعداد فولیکول‌های مورد نیاز بیشتر باشد، هزینه به ازاي هر فوليکول کمتر خواهد بود.

هزینه کاشت مو به روش برداشت نواری

 در روش برداشت نواری به زمان و مهارت کمتری نیاز است و همین امر باعث می‌شود که هزینه آن کمتر از روش FUE باشد. اما از آنجا که تعداد فولیکول‌هایی که از هر نوار فلاپ به دست می‌آید را نمی‌توان به سادگی پیش‌بینی کرد، بنابراین کلینیک‌ها معمولاً هزینه کاشت مو با استفاده از این روش را به ازای تعداد جلسات لازم تعیین می‌کنند، و نه بر اساس تعداد فولیکول‌ها.

پایین بودن هزینه کاشت مو می‌تواند خطراتی را به همراه داشته باشد


بد نیست قبل از آنکه برای عمل کاشت مو اقدام کنید، به چند مرکز مختلف سر بزنید و ببینید که هزینه کاشت مو برای شما در هر کدام از این مراکز چقدر است. زیرا قیمت‌ها تا حد بسیار زیادی با هم متفاوت است و رقابت بالایی هم در بازار حاکم است. اما نکته مهمی که باید همواره به خاطر داشته باشید آن است که به مصداق ضرب‌المثل "هر چقدر پول بدهید آش می‌خورید" قیمت کمتر کاشت مو می‌تواند به معنی تحمیل هزینه‌های خیلی بیشتر به شما در پایان کار باشد، چراکه در این صورت ناگزیر به انجام چندین عمل تکمیلی برای رفع مشکلات و جبران کیفیت پایین کار خواهید بود.

موی شما، تصمیم شما


نکته پایانی آن است که قیمت کاشت مو به پیچیدگی وضعیت ریزش موی شما و کیفیت نتایج مورد انتظارتان بستگی خواهد داشت. خیلی از کلینیک‌ها با ارائه یک پرسشنامه اینترنتی یا یک برآورد قیمت خیلی کلی از شما می‌خواهند تا برای تعیین قیمت دقیق‌تر، تمام مشخصات خود را در اختیارشان بگذارید. اما دقت کنید که تا وقتی در یک جلسه مشاوره کامل شرکت نکرده‌اید و با هزینه‌اي که بر اساس یک معاینه دقیق و کامل بر روی پوست سر و بدن شما تعيين مي‌شود به توافق نرسیده‌اید، هرگز نباید تصمیم نهایی را بگیرید و اقدام به انجام این عمل نمایید.