لیزر موهای زائد

لیزر موهای زائد

لیزر موهای زائد صورت


فرقی نمی کند شما خانم باشید یا آقا، داشتن موهای زائد روی صورت برای همه آزار دهنده است و همه افراد اغلب به دنبال راه رهایی دائم از موهای زائد صورت خود هستند. با بند انداختن، اصلاح با ماشین، وکس، کرم های موبر و... میتوان به طور موقت این موهای زائد را از بین برد اما اگر قصد رهایی دائم از موهای زائد صورتتان را دارید باید آنها را لیزر کنید. به طور معمول بین 4 الی 8 جلسه لیزر برای رفع موهای زائد صورت کافی است اما این امر بستگی به رنگ پوست و جنس موهای فرد متغیر است. برای کاهش درد در صورت به درخواست خود فرد ۴۵ دقیقه پیش از انجام لیزر، از کرم بی حسی موضعی هم استفاده می شود. قبل از انجام لیزر، پوست باید عاری از هر گونه لوسیون و کرم بوده و کاملا تمیز باشد.

لیزر موهای زائد زیر بغل


روش های مختلفی برای رهایی ازموی زیر بغل استفاده شده است. مانند تراشیدن انها با تیغ که ممکن است با خطراتی نظیر زخم های پوستی، جوش های زیر پوستی و چرکی، موهای زیر پوستی همراه باشد. روش های دیگراز بین بردن موهای زائد مانند  کرم موبر، مومک، وکس یا بند انداختن نیز استفاده می گردد که هیچکدام از آنها نتوانسته است نتیجه مطلوبی برای افرد فراهم کند. با انجام لیزر موهای زائد زیر بغل پوست این ناحیه نیز سفید تر شده و فرد کمتر دچار تعریق میشود.

حداقل ۴ هفته قبل از انجام لیزر موهای زائد زیر بغل باید موهای این ناحیه با استفاده از تیغ ژیلت تراشیده شود. استفاده از روش های دیگر مانند موم، وکس، اپیلاسیون و ... نباید انجام شود زیرا برای انتقال انرژی لیزر به ریشه موها نیاز به ساقه ی مو در زیر پوست می باشد.

 ۲ ساعت قبل از لیزر تمام موهای ناحیه باید با تیغ تراشیده شود. وکس و بند انداختن در طول دوره درمان  ممنوع است زیرا نتیجه را برعکس می کند.

لیزر موهای زائد مردان


در کنار بانوان ، مردان هم به شدت علاقه دارند که پوستی صاف و بدون مو داشته باشند. اولین انتخاب آقایان هم لیزر موهای زائد می باشد. مردان از لیزر درمانی برای حذف موهای زائد قسمت های مختلف بدن از جمله سینه و پشت بدن، گردن، شانه و گوش بهره می گیرند. لیزر درمانی فقط برای بانوان نیست . و این روش روز به روز در میان مردان محبوبیت بیشتری پیدا می کند و تقاضا برای آن زیاد می شود. مو بر روی بدن آقایان به صورت طبیعی وجود دارد و حذف موهای زائد برای آقایان کاربرد زیادی ندارد، اما مردانی هستند که از داشتن موی زائد ناراحت هستند و میخواهند از شر آنها راحت شوند که می توانند با لیزر کردن موهای زائدشان  به خواسته خود برسند. برای افراد مختلف با توجه به ویژگی های پزشکی و ژنتیکی  تعداد جلسات لیزر متفاوت است . حدود ۷۰ درصد موها در مدت ۶ تا ۸ جلسه با فاصله زمانی ۶ هفته ای از بین می رود . جلسات باید منظم باشد و وقفه بین درمان ها معمولا ۶ هفته است.  به  دلیل  سطح بالای هورمون مردانه برای از بین بردن موهای زائد به ۱۲ تا ۱۵ جلسه  لیزر نیاز است. موهای باقیمانده روشن‌ تر و نازک تر می‌شوند و درجلسات بعدی  که هر ۴ ماه یک بار انجام می‌شود، به تدریج کمتر نیز می‌شوند.

ناحیه های لیزر موهای زائد در مردان

بین ابروها، بالای گونه ها، کل ریش، جلوی گردن، کل بازو، بالای قفسه سینه، کل پا، قفسه سینه وشکم، شکم، پایین پا، دست و پا، باسن، بالای پا ها، ساعد، کل پشت بدن، بالای بازوها، شانه، پشت گردن، گوش از نواحی هستند که آقایان می توانند لیزر کنند.