لیزرتراپی مو برای درمان ریزش مو

d

درمان و ترمیم مو با لیزر کم توان (LLLT) یک روش انقلابی و غیرتهاجمی برای زنان و مردانی است که از آثار ویرانگر ریزش مو رنج می‌برند. درمان لیزری مو می‌تواند شما را صاحب موهای ضخیم‌تر و پرتر، با ظاهری سالم‌تر سازد.

ما، در مرکزتخصصی موی رنسانس، متخصصان شناخته‌ شده‌ای در زمینه اجرای درمان لیزری مو داریم که قادرند، در صورتی که لیزر گزینه مناسبی برای وضعیت فعلی و نوع ریزش مویتان باشد، در خصوص انجام آن شما را راهنمایی کنند. جلسات درمان باید به صورت هفتگی و به مدت حدوداً شش ماه تکرار شوند، که البته طول دقیق این مدت به میزان گسترش ریزش مویتان بستگی دارد. طبیعتاً، برای دستیابی به بهترین نتیجه‌ی ممکن علاوه بر لیزردرمانی، به شما محصولات خاص مراقبت از مو و رشد مجدد مو جهت استفاده در خانه نیز داده می‌شود.

نور لیزر کم‌توان دقیقاً چیست؟


نور لیزر کم‌توان، نور فشرده‌ی طول موجی از بخش قرمز یا سرد طیف نور حاصل از تابش الکترومغناطیسی است. نور طبیعی از این جهت متفاوت است که یک رنگ مشخص دارد. نور لیزر در یک خط مستقیم حرکت کرده، تک رنگ بوده و پرتوی نوری آن در یک محل مشخص متمرکز می‌شود.

مقایسه لیزرهای پرتوان و کم‌توان


از لیزرهای پرتوان می‌توان برای بریدن بافت‌ها و ایجاد گرما استفاده کرد. اما لیزرهای کم توان گرما نداشته و از انرژی فوتونی استفاده می‌کنند.

سال‌ها است که سالن‌ها و کلینیک‌های پیشرو در زمینه ترمیم مو در نقاط مختلف جهان از فن‌آوری لیزر «پرتو سرد» برای کمک به افرادی که از انواع مختلف مشکلات مو رنج می‌برند استفاده می‌کنند. آنچه مشخص است این است که درمان با لیزر کم‌توان از طریق افزایش جریان خون به نواحی اطراف فولیکول‌های پوست سر عمل می‌کند. این افزایش جریان خون باعث بهبود حجم موها و در نتیجه سالم‌تر شدن ظاهر آن‌ها می‌شود.

مزایای درمان ریزش مو با لیزر کم‌توان


  • تنها بعد از یک جلسه درمان خونرسانی به پوست سر را تا 54% افزایش می‌دهد.
  • در 85% از بیماران باعث تحریک فولیکول‌های مو و توقف پیشروی ریزش مو می‌شود.
  • موها را پرتر، درخشان‌تر، نرم‌تر و ضخیم‌تر کرده و همچنین استحکام و خاصیت ارتجاعی آن‌ها را افزایش می‌دهد.
  • بعد از جراحی کاشت مو، درمان لیزری مو به رشد موهای تازه کاشته شده کمک کرده و به فرایند بهبود سرعت می‌دهد.
  • آسیب‌های ناشی از استفاده از مواد شیمیایی را ترمیم می‌کند.

بهترین فرد برای این روش چه کسی است؟


  • مردان یا زنان دارای الگوهای ارثی طاسی
  • مردان یا زنانی که از داروهای ریزش مو استفاده می‌کنند.
  • مردان یا زنانی که قصد انجام جراحی کاشت مو دارند.
  • مردان یا زنانی که به دلیل شیمی‌درمانی یا پرتو درمانی دچار ریزش مو شده‌اند.

تمامی بیماران می‌بایست قبل از شروع درمان ارزیابی شوند. بررسی فولیکول‌های موی موجود و نرخ تولید فولیکول‌های جدید امر مهمی است زیرا این روش نمی‌تواند در جایی که فولیکولی وجود ندارد باعث رشد مو شود. اگر به اندازه کافی فولیکول وجود نداشته باشد بهترین گزینه کاشت مو خواهد بود. معمولاً افرادی که در ابتدای فرآیند ریزش مو قرار دارند به نتایج بهتری می‌رسند، البته این به این معنی نیست که این روش برای مراحل پیشرفته‌تر ریزش مو جواب نمی‌دهد.

درمان با لیزر کم‌توان (LLLT) بعد از کاشت مو


امروزه بسیاری از متخصصان ترمیم مو به بیماران خود اکیداً توصیه می‌کنند تا بعد از کاشت مو تحت LLLT قرار بگیرند. ما در  مرکز تخصصی موی رنسانس عیناً شاهد مزایای استفاده از LLLT بعد از انجام درمان‌ها FUE و پیوند موی چند واحدی در بیماران خود هستیم. LLLT کمک می‌کند تا موهای کاشته شده سریع‌تر با محیط جدیدشان سازگار شوند؛ به فرایند بهبودی از عمل سرعت می‌دهد؛ و به افزایش ضخامت و استحکام موهای طبیعی نیز کمک می‌کند.

عکس‌های بعد و قبل از درمان لیزری ریزش مو


یک جلسه درمان ریزش مو با لیزر چگونه انجام می‌شود؟


d3

در جلسه مشاوره اولیه‌ای که با متخصصین ما خواهید داشت می‌بایست انتظاراتتان از درمان ریزش مو با لیزر را به وضوح توضیح دهید تا ایشان بر اساس این توضیحات تعیین کنند که آیا این درمان برایتان مناسب است و آیا می‌توانید با استفاده از آن به نتایج مورد نظرتان دست پیدا کنید یا خیر.

تلاش کنید آنقدر اطلاعات به دست بیاورید تا بتوانید تصمیمی کاملاً آگاهانه در مورد استفاده از این روش آگاهانه بگیرید.

متخصصین ما همچنین در مورد تاریخچه پزشکیتان از شما سؤال می‌کنند تا مطمئن شوند هیچ منعی برای استفاده شما از درمان با لیزر کم‌توان وجود ندارد. به علاوه، در اینجا از شما خواسته می‌شود یک فرم رضایتنامه را امضا کنید که نشان می‌دهد شما مزایا و ریسک‌های احتمالی ناشی از این روش را کاملاً درک کرده‌اید.

همچنین، عکس‌هایی از نواحی مورد درمان گرفته می‌شود تا بعداً بتوان وضعیت «قبل و بعد» از درمان موها را مقایسه کرد.

در طول جلسه درمان دستگاه لیزردرمانی بالای سرتان قرار می‌گیرد. کلاهک لیزری یک ابزار ثابت است که در آن تعدادی دیود لیزری قرار دارد. ظاهر آن کاملاً شبیه به مو خشک‌کن‌های کلاهی مورد استفاده در سالن‌های زیبایی بانوان است. دیودها طول موج و فرکانس به خصوصی از نور را منتشر کرده و به این ترتیب باعث درمان فولیکول‌های مو با نور کم توان می‌شوند.

موقعی که زیر دستگاه قرار دارید چیزی را احساس نکرده و جلسه درمان حدوداً 25 دقیقه طول می‌کشد.

بسته به میزان گستردگی ریزش مو، جلسات درمان می‌بایست به مدت حدوداً 6 ماه به صورت هفتگی تکرار شوند.

برای دستیابی به بهترین نتیجه ممکن، علاوه بر جلساتی که زیر دستگاه لیزر قرار می‌گیرید، یک سری داروهای مخصوص مراقبت از مو و رشد مجدد مو برای استفاده در خانه به شما داده می‌شود، که همراه با لیزر درمانی از آن‌ها استفاده کنید.

درمان ریزش مو با لیزر چه عوارض احتمالی و خطرهایی دارد؟


درمان ریزش مو با لیزر کم توان حاصل سال‌ها تحقیق و توسعه بوده و با استانداردهای اروپا و مقررات سازمان غذا و داروی آمریکا در زمینه ایمنی مطابقت دارد.

این روش بی‌خطر و بدون درد بوده و هیچگونه عوارض جانبی شناخته شده‌ای ندارد.

درمان ریزش مو با لیزر به‌طور متوسط چقدر هزینه دارد؟


تعداد جلسات درمان مورد نیاز به میزان گستردگی ریزش موی شما بستگی دارد، البته پزشکان عموماً برای دستیابی بهترین نتیجه، یک برنامه درمانی شش ماهه با جلسات درمانی هفتگی را توصیه می‌کنند.