درمان ریزش مو با پی آر پیPRP

m

اگر در جستجوی روشی موثر برای درمان ریزش مو با الگوی زنانه یا مردانه هستید، به شما اطمینان می‌دهیم که در  مرکز تخصصي موی رنسانس راه‌ حل ایده‌آل را پیدا خواهید کرد. ما به خود می‌بالیم که با ارائه یکی از جدیدترین ابداعات در زمینه کاشت و ترمیم مو، یعنی پی آر پی (PRP)، می‌توانیم رضایت مراجعین خود را به دست آوریم. در روش پی آر پی یا درمان با پلاسمای سرشار از پلاکت از توانایی التیام‌بخشی طبیعی خود بدن بهره گرفته می‌شود.

مرکز تخصصي موی رنسانس طیف وسیعی از تکنیک‌ها و عمل‌های ترمیم و کاشت مو را ارائه می‌دهد که از آن جمله می‌توان به کاشت مو به روش پی آر پی، کاشت مو، جراحی کاشت موی مژه و ابرو و موی صورت و بدن اشاره کرد. تمامی این عمل‌ها به دست متخصصان برجسته کشور و به شیوه‌ای منحصر به فرد و متناسب با وضعیت شما انجام می‌شود.

متخصصین ما در جلسه مشاوره رایگان درباره تمامی جنبه‌های درمان توضیح می‌دهند و شما را از بهترین روش درمان، نتایج مورد انتظار، عوارض احتمالی و توصیه‌های پس از درمان آگاه می‌کنند.

برای تعیین وقت مشاوره می‌توانید با شماره‌ 02188943653 با ما تماس حاصل فرمایید تا اولین نوبت خالی برایتان اختصاص داده شود. درمان ریزش مو به روش پی آر پی معمولاً ظرف شش هفته پس از مشاوره اولیه انجام می‌شود.

پی آر پی چیست؟


شاخه پزشکی ترمیمی و بازسازی به سرعت در حال گسترش است که یکی از جدیدترین دستاوردهای آن درمان با پلاسمای سرشار از پلاکت یا همان پی آر پی (PRP) است. این روش بیش از یک دهه است که در ارتوپدی مورد استفاده قرار گرفته و نتایج مفیدی را به دست داده است.

m1

سابقه بهره‌گیری از پی آر پی (PRP) در زمینه ترمیم مو حدود دو سال است که نتایج درخشان و چشمگیر آن بسیاری از جراحان را به استفاده از این روش نوین ترغیب ساخته است. پلاکت‌ها سلول‌های خونی دایره‌ای شکل کوچکی هستند که غلظت بالایی از فاکتورهای رشد، پروتئین‌ها و سیتوکین‌ها در آن وجود دارد. پلاکت را می‌توان به عنوان بازیکن خط حمله فرایندهای التیام‌بخشی بدن در نظر گرفت که با آزادسازی فاکتورهای رشد نقش قابل توجهی در پیشبرد این واکنش‌ها دارد. در روش پی آر پی با تغلیظ این فاکتورهای رشد و پروتئین‌ها واکنش ترمیم و بازسازی بدن برانگیخته می‌شود. پلاسمای سرشار از پلاکت (PRP) در ترکیب با فراورده بیوتکنولوژیکی موسوم به ACell به دو روش مختلف به کار برده می‌شود.

روش انجام پی آر پی


 برای درمان ریزش مو با پی آر پی در مرحله اول مقدار اندکی حدود 60 سی‌سی از بیمار خون گرفته و سپس برای آماده‌سازی در سانتریفیوژ Harvest قرار داده می‌شود. پس از جداسازی گلبول‌های سفید و قرمز از پلاسمای سرشار از پلاکت سرم موثری به دست می‌آید که ترمیم سلولی را در پوست سر تحریک می‌کند. متخصصین ما در مرکز تخصصی موی رنسانس پیش از شروع عمل پوست سر را به طور موضعی بی‌حس می‌کنند و در صورت تمایل بیمار و ضرورت نداشتن رانندگی وی آرام‌بخش تزریق می‌نمایند. سپس پی آر پی (PRP) و ACell را با هم ترکیب و در ناحیه دریافت‌کننده تزریق می‌کنند. چگونگی واکنش بیماران به عمل متفاوت است و به توانایی ذاتی التیام‌بخشی هر بدن بستگی دارد. بهبود چشمگیری پس از 2 تا 3 ماه حاصل می‌شود. عمل را می‌توان با توجه به شدت واکنش بروز یافته هر 4 تا 6 ماه یک بار تکرار کرد. کل عمل را می‌توان در مراحل گرفتن 60 میلی‌لیتر خون از بیمار، چرخاندن آن در سانتریفیوژ به منظور جداسازی اجزا تشکیل دهنده خون و در نهایت تزریق سرم به دست آمده خلاصه کرد. لازم به ذکر است که خون گرفته شده بسیار اندک است، در زمان اهدا خون حدود 500 میلی لیتر خون از شما گرفته می‌شود، بنابراین خروج 60 میلی لیتر خون از بدن هیچ مشکلی را ایجاد نمی‌کند. همانطور که گفته شد پلاکت‌ها پس از جداسازی با فراورده بیوتکنولوژیک ACell ترکیب می‌شود و سپس این محلول در عملی بدون درد در ناحیه‌های کم پشت پوست سر تزریق می‌شود. پی آر پی گاهی به تنهایی و گاهی در کنار عمل کاشت مو انجام می‌شود.

میزان موفقیت پی آر پی مو


قبل از درمان

m2

شش ماه پس از درمان

m4

عوارض پی آر پی


از آنجایی که ترمیم مو به روش PRP در اصل محلولی با غلظت بالا از سلول‌های خود بدن است که همواره در بدن جریان دارند، عوارض این روشی درمانی بسیار ناچیز است و در صورت استریل بودن محیط و وسائل احتمال بروز عفونت نزدیک به صفر خواهد بود. بنابراین می‌توانید با آسودگی خاطر و بدون نگرانی از تحمل عوارض نامطلوب برای انجام این عمل ایمن و راحت به مرکز تخصصی موی رنسانس مراجعه کنید. واکنش آلرژیک یا حساسیت به ACell به ندرت مشاهده می‌شود که معمولاً خفیف است و با مصرف قرص‌های ضدحساسیت بنادریل از بین می‌رود.

پی آر پی (PRP) سلول‌های بنیادی را جذب و رشد را تحریک می‌کند


پلاکت‌ها فرایند التیام‌بخشی را با توجه به اجزا سازنده خود یعنی سیتوکین‌های قدرتمند، فاکتورهای رشد و دیگر مولکول‌های محرک بازسازی و التیام تاثیرگذار بر تقریباً تمام فرایندهای ترمیمی بدن تحریک می‌کنند. توانایی آزادسازی فاکتورهای رشد عملکرد مهم پلاکت‌ها است، این فاکتورهای رشد، موسوم به سیتوکین‌ها مسئولیت تقریباً تمام فرایندهای ترمیمی کل بدن را به عهده دارند. سیتوکین نقش مهمی را در ارتباط سلولی ایفا می‌کند و التیام زخم و بافت را تسریع می‌کند. فاکتورهای رشد و بسیاری از پروتئین‌های تحریک کننده واکنش‌های ترمیمی با غلظت بالا در پی آر پی وجود دارد. با تغلیظ این سلول‌ها، ویژگی‌های بازسازی کننده آنها به پر پشت شدن موها می‌انجامد. پی آر پی هم به تنهایی و هم در کنار عمل ترمیم خط رویش مو برای درمان ریزش شدید موی سر انجام می‌شود.

نتایج پژوهش‌های جدید علمی حکایت از آن دارد که پی آر پی به عنوان یکی از درمان‌های طبیعی ریزش مو یا عارضه‌های منجر به کم پشت شدن مو مورد توجه بسیاری از متخصصین قرار گرفته است.

مزایای استفاده از پی آر پی و ACell


  • قیمت مناسب: درمان با پلاسمای سرشار از پلاکت و ACell عملی غیرجراحی، سریع و سرپایی است که جای زخمی باقی نمی‌‌گذارد و هزینه بالایی را به بیمار تحمیل نمی‌کند.
  • دوران بهبود سریع: پی آر پی عملی سرپایی و یک ساعته است. بیمار بلافاصله پس از اتمام عمل می‌تواند فعالیت‌های روزمره خود را ادامه دهد. استفاده از آرام‌بخش ضروری نیست. زخمی ایجاد نمی‌شود و نیاز مراقبت پس از عمل خاصی نیست. نتایج عمل پس از 6 الی 8 ماه قابل مشاهده خواهد بود.
  • ایمنی: از آنجایی که پلاکت‌ها از خون خود بیمار گرفته می‌شود، احتمال بروز حساسیت شدید و پس زدن وجود ندارد یا نزدیک به صفر است. متخصصین ما در مرکز تخصصی موی رنسانس از دستگاه Harvest PRP استفاده می‌کنند که تنها دستگاه دارای تاییدیه مستقل استریل بودن محسوب می‌شود.
  • طبیعی بودن: با تزریق پلاکت‌های گرفته شده از خون خود بیمار این فرصت به بدن داده می‌شود تا ریزش مو را به طور طبیعی جبران و ترمیم کند.