تفاوت مراقبت های بعد از کاشت در روشهای سنتی و روشهای جدید

تفاوت مراقبت های بعد از کاشت در روشهای سنتی و روشهای جدید

بدلیل تفاوت در روشهای کاشت سنتی و منسوخ و روشهای جدید، بعد از کاشت مو یکسری تفاوت ها در مراقبت های پس از کاشت مورد نیاز است. از جمله موارد زیر:

*در روشهای سنتی بعد از کاشت، بعضی اقرادمتقاضی کاشت مو کمی احساس درد و سوزش می کردند و کمی ورم و قرمزشدگی در پوست سرشان داشتند. اما در روشهای نوین FUE  و SUT  فرد دیگر چنین شرایطی را تجربه نمی کند.

در روشهای سنتی در پوست سر فرد احساس خارش نیز می کرد و در قسمت ناحیه دهنده مو پوسته هایی تشکیل می شد که البته بعد از چند روز برطرف می شد.

*همچنین در روشهای سنتی، بخشی از تارهای موی دهنده دچار آسیب می شد و دیگر قابل استفاده نبود اما در روشهای جدید به دلیل اینکه واحدهای فولیکوی برداشته شده از ناحیه دهنده به روشی مخصوص فریز می شود هدر رفت گرفتها به حداقل می رسد.

*از سوی دیگر در روشهای سنتی برای اجتناب از عفونت سر بیمار، پزشک برای وی آنتی بیوتیک تجویز می کرد اما در روشهای جدید FUE  و SUT  به علت انتقال دادن موهای دهنده به روشی استریل و استفاده از تجهیزات بروز، امکان بروز عفونت بسیار کم است.

*در روشهای سنتی تیم پزشکی به فرد توصیه می کرد که چند روز پس از کاشت از خانه خارج نشوند و در خانه استراحت کنند اما در روشهای نوین فرد می تواند کارهای روزمره را انجام دهد و درواقع هیچ دوره نقاهتی را تجربه نمی کند.

*در روشهای سنتی سر بیمار به دلیل جراحت های پشت سر، بانداژ می شد اما در روشهای نوین FUE  و SUT  به دلیل نحوه استخراج واحدهای فولیکولی، نیازی به بانداژ نیست چون سر فرد دچار جراحت نمی شود.

کاشت مو

کاشت مو

شباهت های مراقبت های پس از کاشت در روشهای سنتی و نوین

*در روشهای سنتی و روشهای جدید به فرد توصیه می شود که تا چند روز اول پس از کاشت به موهای تازه کاشت شده دست نزنند چون ممکن است بریزد و شانس رشد موهای جدید کم شود.

 

*در روشهای سنتی و جدید به فرد توصیه می شود که در 24 ساعت اول پس از کاشت به هیچ وجه مشروبات استفاده نکند و اگر سیگاری است تا یک ماه بعد از کاشت، سیگار نکشد چون سیگار می تواند جریان خون را در رسیدن به تارهای مو نختل کند.

*در هر دو مورد توصیه می شود چند روز بعد از کاشت، موها با شامپو شسته شود تا پوستهای مرده پاک شود و به تارهای مو اسیب نزد و جلوی رشدش را نگیرد. البته اولین بار با دست باید شسته شده و چند روز بعدش می توان زیر دوش رفت و شست.

*در رئشهای سنتی و جدید توصیه می شود که تا چند روز پس از کاشت، ورزش های سنگین انجام ندهد.

*در هردو روش به فرد توصیه می شود ا زآفتاب و آلودگی هوا اجتناب کند و تا مدتی از کلاه استفاده کند.

در پایان باید گفت روشهای سنتی و جدید تفاوت ها و شباهت های بسیاری دارد اما آنچه مسلم است این است که در روشهای جدید  FUE  و SUT  نتیجه بخشی بیشتری حاصل می شود و ظاهر موهای کاشت شده بسیار طبیعی تر می باشد.
گفتنی است مرکز تخصصی موی رنسانس بصورت انحصاری از روشهای نوین FUE  و SUT  برای کاشت مو استفاده می کند.

شما عزیزان میتوانید جهت مشاوره رایگان با شماره های 02188909050 و 02188909051 تماس حاصل فرمایید و یا جهت مشاوره آنلاین از طریق تلگرام به شماره 09122115442 ارسال کنید