ترمیم مو به روش HRT

1m

اگر موی شما کم‌پشت شده و دوست ندارید با این شکل ظاهری زندگی کنید، روش‌های متعددی برای درمان آن در دسترس شما خواهد بود. یکی از بهترین و غیرتهاجمی‌ترین روش‌ها برای ترمیم مو، روش HRT می‌باشد.

متخصصان ما در مرکز تخصصی کاشت موی رنسانس از تجربه بالایی در زمینه درمان تمامی انواع ریزش مو در مردان  و زنان از جمله ریزش مو با الگوی ژنتیکی (آلوپسی آندروژنیک)، ریزش موی سکه‌ای (آلوپسی آره آتا)، طاسی کامل سر و نیز ریزش موی ناشی از شیمی‌درمانی یا پرتودرمانی و یا بیماری‌های خاص برخوردار هستند. همچنین ما در زمینه تهیه سیستم‌های ترمیم موی سفارشی برای مصدومین سوانح سوختگی و یا افرادی که دچار آسیب‌دیدگی از ناحیه سر شده‌اند، تخصص داریم.

اگر شما هم حاضرید تا ریزش موهای خود را کنترل کنید و اعتماد به نفس از دست رفته خود را دوباره به دست آورید و موهایی پُرپشت، سالم و زیبا داشته باشید، لطفاً از طریق شماره‌های 02122088210-02188943653 با ما تماس بگیرید تا ببینید که ترمیم موهای شما و بازگرداندن لبخند به لبانتان تا چه حد ساده و کم‌هزینه خواهد بود.

سیستم ترمیم مو چیست؟


ترمیم مو می‌تواند از موی انسان یا رشته‌های موی مصنوعی و یا ترکیبی از هر دوی آنها ساخته شده باشد. موی مورد استفاده در سیستم‌های ترمیم مو معمولاً به نحو مناسبی رنگ شده است تا با موی طبیعی خود شما مطابقت داشته باشد. انواع بسیار زیادی از سیستم‌های مو وجود دارد که از نظر کیفیت ظاهری و قابل تشخیص بودن بر روی سر با همدیگر تفاوت دارند. علاوه بر آن، روش‌های مختلفی برای چسباندن سیستم‌های مو بر روی پوست سر وجود دارد که بر میزان علاقه شما نسبت به استفاده از آن تأثیر خواهد گذاشت.

مزایای ترمیم مو به روشHRT


  • روش HRT روشی با حداقل تهاجم برای ترمیم مو می‌باشد (بدون نیاز به بخیه و جراحت).
  • با کمترین میزان ناراحتی برای بیمار (بدون استفاده از تیغ جراحی)
  • دوره بهبودی سریع و کوتاه (بیمار بعد از یکی دو روز می‌تواند فعالیت‌های عادی خود را از سر بگیرید)
  • خط رویش مو با ظاهر کاملاً طبیعی (بدون باقی ماندن جای زخم خطی)
  • همراه با ارائه شرایط و تسهیلات مناسب جهت پرداخت هزینه‌ها (بسیاری از پزشکان، شرایطی را متناسب با بودجه بیماران برای پرداخت هزینه‌های ترمیم مو در نظر می‌گیرند)

افراد متقاضی مناسب برای روش HRT


2m

ترمیم مو بدون جراحی به روش HRT یک فرآیند بی‌نظیر برای افرادی است که از ریزش موی ناشی از بیماری‌های خودایمنی یا طاسی کامل با الگوی مردانه رنج می‌برند.

سیستم ترمیم مو گزینه بسیار مناسب جهت بازسازی موی سر و دستیابی به موهایی پُرپشت و کاملاً طبیعی در مردان و زنانی است که به دلیل کمبود مو در نواحی اهداکننده در بدن خود، فرد متقاضی مناسبی برای عمل جراحی کاشت مو یا سایر درمان‌های پزشکی نیستند.

آیا برای استفاده از یک سیستم مو حتماً باید پوست سر به طور کامل تراشیده شود؟


به طور کلی بهتر است سیستم ترمیم مو بر روی سطح کاملاً تراشیده از پوست سر چسبانده شود تا ماده پایه آن حالت نامرئی داشته باشد و از نظر ظاهری بر روی پوست سر مشخص نباشد و در عین حال موجب ناراحتی و زحمت برای فرد نشود. معمولاً تراکم موها در ناحیه‌ای از پوست سر که سیستم مو برای آن طراحی شده است، خیلی پایین است و تراشیدن موهای آن ناحیه قطعاً نمی‌تواند تأثیر قابل توجهی در کاهش تراکم موها داشته باشد. علاوه بر آن وقتی شما از سیستم ترمیم مو استفاده می‌کنید، دیگر کسی متوجه طاسی و کم‌پشتی موهای شما نخواهد شد.

ترمیم مو به روش HRT چگونه انجام می‌شود؟


ترمیم موی ترانس‌درمال یک فناوری نوین، کارآمد و غیرتهاجمی برای ترمیم مو است که در آن از گرافت‌های پوستی طراحی شده به صورت اختصاصی برای بیمار همراه با یک دستورالعمل ویژه برای جایگذاری آن استفاده می‌شود تا فرد مورد نظر از طریق یک روش کاملاً غیرجراحی، به موهایی پرپشت و زیبا دست پیدا کند که هیچ نیازی به مراقبت روزانه یا نگهداری خاصی هم ندارد. گرافت ترمیم موی ترانس‌درمال شامل یک ردیف از گرافت‌های پوستی غیرجراحی است که توسط یک ترکیب اختصاصی از مواد پلیمری تهیه شده است و به شکل یک غشای بسیار نازک، نفوذپذیر به هوا و حامل تار مو بر روی سر بیمار پیوند زده می‌شود. ضخامت این گرافت مصنوعی بسیار کم و تقریباً برابر با 35/0 میلی‌متر است. گرافت ترمیم موی ترانس‌درمال در واقع به عنوان یک لایه پوست مجازی و غیرقابل تشخیص بر روی پوست طبیعی سر بیمار عمل می‌کند. این گرافت‌ها باید حتماً با دقت بالایی در جای خود قرار داده شوند. اگر گرافت ترانس‌درمال توسط یک تکنسین ماهر و باتجربه پیوند زده شود، اصلاً بر روی سر قابل تشخیص نخواهد بود. گرافت‌های HRT می‌تواند موی پرپشت و دارای ظاهر کاملاً طبیعی که فرد همیشه آرزوی آن را داشته است، برایش به ارمغان بیاورد. روش HRT در اصل به عنوان پُلی بین روش‌های جراحی کاشت مو و سیستم‌های ترمیم مو که به دور تا دور سر چسبانده می‌شوند، عمل می‌کند. یک تفاوت مهم که این روش با سایر تکنیک‌های ترمیم مو دارد آن است که پایه اصلی گرافت حامل مو در این روش به جای فیبرهای ضخیم مونوفیلامنت، از غشاهای کاملاً شفاف و نفوذپذیر نسبت به هوا ساخته شده است. هر چند گرافت‌های ترانس‌درمال هم نیاز به مراقبت‌های دوره‌ای دارند، اما یک مزیت بزرگ آنها این است که بر خلاف سایر سیستم‌های غیرجراحی ترمیم مو، فردی که از سیستم HRT استفاده می‌کند نیازی به توجه مداوم و مراقبت‌های زیاد روزانه از موهای خود نخواهد داشت. بنابراین خیال آن شخص از بابت دردسرهای زیاد برای مراقبت و نگهداری از موهای خود راحت خواهد بود. البته با وجود آنکه ترمیم ترانس‌درمال مو به عنوان روشی دارای نتایج کاملاً طبیعی و راحت شناخته شده است، اما هزینه‌های آن نیز نسبت به سایر روش‌های غیرجراحی ترمیم مو کمی بالاتر است و علاوه بر آن، ممکن است برای هر کسی مناسب نباشد.

3m

بهبودی بعد از درمان


بلافاصله بعد از آنکه عمل ترمیم موی شما به پایان رسید، شما می‌توانید شکل خط موی جدید خود را ببینید، اما ممکن است در این مرحله موی شما هنوز به اندازه کافی ضخیم و پرپشت به نظر نرسد. چون در پوست سر شما کمی قرمزی یا حالت پوسته پوسته وجود دارد.

عوارض جانبی


اولین مورد از عوارض جانبی ناشی از ترمیم مو به روش HRT که ممکن است شما تجربه کنید، "شوک ریزش مو" است. شوک ریزش مو به معنی کم‌پشت شدن ناگهانی موهای شما می‌باشد. این عارضه معمولاً به صورت موقتی است و بعد از مدتی برطرف می‌شود.

در موارد نادری که احتمالاً این مشکل به خودی خود حل نشود، لازم است از روش‌های جراحی و کاشت مو برای حل مشکل استفاده کنید.

یکی دیگر از عوارض جانبی که اغلب بیماران از آن شکایت دارند، خارش پوست سر است. دقت کنید که اصلاً نباید سعی کنید سر خود را بخارانید، زیرا این کار می‌تواند مشکل را از قبل هم بدتر کند. به جای آن تا وقتی که احساس خارش پوست سر شما برطرف می‌شود، سعی کنید پوست سر را کمی مرطوب کنید.