انواع روش های کاشت مژه دائمی طبیعی

d

مژه‌هایتان ضعیف شده و آسیب دیده است؟ از مژه‌های کوتاه و کم پشت خود ناراضی هستید؟ نگران نباشید، با عمل کاشت مژه می‌توانید مژه‌هایی بلند و زیبا داشته باشید. کاشت مژه انتخابی مناسب برای افرادی است که مژه‌هایشان به دلیل ابتلا به عارضه‌های گوناگون ریخته است یا در اثر زیاده‌روی در آرایش و استفاده از لوازم آرایشی نامرغوب کم پشت شده است. به علاوه این عمل رویای همیشگی داشتن مژه‌های پروانه‌ای پرپشت و بلند را به واقعیت تبدیل می‌کند. کاشت مژه یک عمل جراحی موثر و با تهاجم حداقل است که مژه‌ها را مانند گذشته پر و بلند می‌کند. هزینه کاشت مژه بسته به مکان و متخصص تفاوت دارد.

کاشت مژه طبیعی عمل زیبایی پرطرفداری محسوب نمی‌شود، به همین دلیل این عمل فقط در چند کلینیک قابل انجام است.  مرکز تخصصی موی رنسانس نیز یکی از مراکزی است که این عمل را ارائه می‌دهد. کاشت مژه در  مرکز تخصصی موی رنسانس توسط گروهی از پزشکان و پرستاران باتجربه انجام می‌شود که در زمینه کاشت مو از تجربه بالایی برخوردار هستند. بنابراین اگر به دلیل اکستنشن مژه یا هر علت دیگر مژه‌هایتان آسیب دیده و کم پشت شده است، با ما تماس بگیرید تا وقت مشاوره با یکی از متخصصین کاشت مژه مرکز تخصصی موی رنسانس برایتان تنظیم شود. پل ارتباطی همکاران ما با شما، شمارههای 02122088210 - 02188943653 - 09122115442 است.

کاشت مژه و ابرو


وظیفه اصلی مژه‌ها و ابروها این است که دور چشم را دربربگیرند و از چشم در برابر عوامل مضر بیرونی حفاظت کنند. ابروها علاوه بر این کارکرد حفاظتی نقش قابل توجهی نیز در حفظ تقارن صورت دارند. ابروها و مژه‌ها بخشی از اجزا چهره هستند که برداشت دیگران از شخصیت هر فرد با توجه به آنها شکل می‌گیرد. ریختن یا کم پشت شدن مژه و ابرو زندگی اجتماعی فرد را تحت الشعاع قرار می‌دهد، زیبایی وی را خدشه‌دار می‌سازد و به اعتماد به نفس‌اش لطمه می‌زند.

پاسخ دادن به سوالات مکرر و هر روزه اطرافیان درباره دلیل ریزش ابرو و مژه ناراحت کننده است و فرد به تدریج برای روبرو نشدن با این پرسش‌های ناخوشایند و سرباز زدن از این گفتگوهای ناراحت کننده گوشه‌گیر می‌شود و خود را ملزم می‌بیند تا این مشکل را با آرایش دائمی بپوشاند یا همواره از مدادهای ابرو استفاده کند.

دلایل ریزش ابرو و مژه


 1.  آسیب‌های فیزیکی مانند تصادف، سوختگی و ...
 2.  ابتلا به بیماری‌های سیستمی یا موضعی مانند کم کاری غده تیروئید
 3.  اختلال‌های رشد مادرزادی، برای مثال نداشتن ابرو یا مژه از بدو تولد
 4.  تریکوتیلومانیا (جنون کندن مو یا اختلال کندن موی وسواسی): بیمار در اثر ابتلا به این اختلال موی ابرو یا مژه را می‌کند.
 5.  درمان‌های پزشکی و جراحی: پرتو درمانی، شیمی درمانی و برش‌ها یا زخم‌های جراحی

شایع‌ترین علت ریزش ابرو علاوه بر دلایل فوق کندن ابروها با موچین هنگام پیراستن و شکل دادن به آنها است. فولیکول‌های ابرو در اثر کندن مکرر موی ابرو ضعیف می‌شود و به تدریج از بین می‌رود.

افرا مناسب برای مژه


 

12

تمام افرادی که به دلیل ابتلا به بیماری یا برداشتن ابرو به شیوه نامناسب مژه و ابروی کم پشت دارند، الگوی رویش ابرو و مژه‌شان پر نیست و از شکل ابرو و مژه خود ناراضی هستند، می‌توانند متقاضی عمل کاشت ابرو و مژه باشند.

آیا جایگزینی برای عمل کاشت ابرو و مژه وجود دارد؟

متاسفانه ابروها و مژه‌های کم پشت یا از دست رفته را نمی‌توان با دارو یا لوازم آرایش دوباره به حالت اولیه برگرداند و هیچ جایگزین دائمی برای کاشت ابرو و مژه وجود ندارد.

کاشت مژه چیست و چگونه انجام می‌شود؟


فولیکول‌های مو برای عمل کاشت مژه از پوست خارج می‌شود، فولیکول‌هایی مورد استفاده قرار می‌گیرد که به صورت ژنتیکی در برابر ریزش مو مقاوم است و پشت سر بین گوش‌ها قرار دارد. فولیکول‌ها در نقطه‌ای کاشته می‌شود که بیمار تمایل دارد آن را پرپشت بکند. با تقبل قیمت کاشت مژه ، مژه کاشته شده نمی‌ریزد و دائمی است.

عمل کاشت مژه

کاشت مژه دائمی عملی سرپایی است که تحت بی‌حسی موضعی انجام می‌شود و 2 تا 3 ساعت طول می‌کشد. مراحل این عمل به شرح زیر است:

 •  آماده سازی ناحیه اهدا کننده: ابتدا ناحیه اهدا کننده، معمولاً پشت سر، تراشیده و پاک می‌شود.
 •  تزریق داروی بی‌حسی: داروی بی‌حسی در ناحیه اطراف مژه تزریق می‌شود.
 •  بیرون آوردن فولیکول مو: فولیکول‌های مو پس از تاثیر گذاشتن داروی بی‌حسی با تکنیک استخراج واحد فولیکولی خارج می‌شود. پیوندهای حاوی یک تا چهار فولیکول برای کاشت مژه طبیعی استخراج می‌شود.
 •  آماده سازی ناحیه دریافت کننده: جراح پس از خارج کردن فولیکول‌ها ناحیه دریافت کننده را با تزریق داروی بی‌حسی آماده می‌کند و برش‌های بسیار کوچکی را برای کاشت فولیکول‌ها ایجاد می‌کند. جراح هنگام آماده سازی جهت و زاویه مژه‌ها را در نظر می‌گیرد تا نتیجه کاملاً طبیعی باشد.
 •  کاشت پیوندها: جراح پس از آماده سازی ناحیه دریافت کننده هر بار یک یا دو فولیکول مو را در نقطه مشخص شده قرار می‌دهد. 30 تا 40 فولیکول مو معمولاً در هر جلسه کاشته می‌شود تا مژه با تراکم و پرپشتی دلخواه به دست آید.

دوران بهبود

دوران بهبود کاشت مژه طبیعی به عامل‌های متعددی بستگی دارد و بیمار معمولاً عوارض زیر را تجربه می‌کند:

 •  دردناک و حساس بودن ناحیه اهدا کننده که چند ساعت پس از جراحی برطرف می‌شود.
 •  کبودی و ورم ملایم پلک‌ها نیز طبیعی است. بخش اعظم ورم و کبودی معمولاً پس از چند روز از بین می‌رود.

مزایای کاشت مژه طبیعی

مزیت شاخص کاشت مژه دائمی این است که افرادی که قربانی سوختگی‌های شدید یا بیماری‌های وخیم شده‌اند دوباره می‌توانند مژه‌های پرپشت و بلند داشته باشند. برخی بانوان با استفاده نامناسب و درازمدت از مژه‌های مصنوعی آسیبی دائمی به مژه‌های طبیعی خود می‌زنند؛ چسب مژه‌های مصنوعی لطمه جبران ناپذیری به سلامت مژه‌ها می‌زند. کاشت مژه به کمک بیماران مبتلا به تریکوتیلومانیا می‌آید که بیمار در اثر ابتلا به این یعنی اختلال روانی موی بخش‌های مختلف بدن از جمله مژه را می‌کند.

نتیجه کاشت مژه


کاشت مژه عموماً در یک جلسه به اتمام می‌رسد و روشی کاملاً قابل اعتماد است. این عمل تحت شرایط معمول جراحی تحت بی‌حسی موضعی و ظرف حدود 2 ساعت انجام می‌شود. کاشت مژه هیچ اثر جانبی یا دردی را به همراه ندهد و دوران بهبود آن نیز فقط 3 روز است.

فولیکول‌های لازم برای کاشت از سر یا پا گرفته می‌شود. موی ناحیه اهدا کننده باید ظریف و نازک باشد؛ چون کاشت و پیوند تارهای نازک بهتر از تارهای ضخیم انجام می‌شود. موی پیوندی به صورت دو فولیکولی با استفاده از روش میکروسرجری کاشته می‌شود. کاشت یک به یک تارها یا ریزپیوندها برای دستیابی به نتیجه طبیعی بسیار مهم است. نتیجه نهایی بهتر از مژه‌ها یا ابروهای خود بیمار خواهد بود.
چون موی کاشته شده به طور دوره‌ای رشد می‌کند، نمی‌توان نتایج را بلافاصله پس از عمل مشاهده کرد. رویش ریشه‌های پیوندی کاشته شده 4 تا 6 ماه زمان می‌برد.