کاشت مو به روشSUT

12-752x440

تنش و فشار بالای کار دلیل اصلی ریزش مو به ویژه در آقایان است. کاشت مو به روش SUT تکنیکی غیرجراحی برای جبران ریزش مو است.

متخصصین مرکز فوق تخصصی موی رنسانس پیش از این به طور گسترده از دو روش کاشت واحد فولیکولی یا F.U.T و استخراج واحد فولیکولی یا F.U.E برای کاشت مو استفاده می‌کردند، چرا که این دو روش در گذشته بهترین روش‌های کاشت مو محسوب می‌شد. حتی امروزه نیز FUT در بعضی موارد بهترین نتیجه را به دست می‌دهد. اما متخصصین ما در حال حاضر از روشی با تهاجم کمتر به نام SUT بهره می‌گیرند. ریزش مو و طاسی دلایل متعددی دارد که برای بانوان و آقایان متفاوت است. توصیه می‌کنیم برای آگاهی از علت اصلی ریزش مو با متخصصین مجرب مرکز فوق تخصصی موی رنسانس مشورت کنید تا بهترین روش درمان ریزش مو پس از بررسی‌های دقیق تعیین شود.برای آگاهی بیشتر از روش های کاشت و و رزرو نوبت میتوانید با شماره های 02122088210-02188943653 تماس حاصل نمایید

تکنیک (SUT) چیست؟


یکی از روش‌های کاشت مویی که در مرکز تخصصی موی رنسانس از آن استفاده شده و در آن نیازی به بیهوشی،تیغ جراحی، برش نیست و جای زخم و بخیه هم در آن باقی نمی‌ماند و همچنین هیچ گونه عوارضی نداشته روش SUT  می‌باشد. ما با استفاده از دستگاه‌های تمام اتوماتیک و تحت نظر بهترین متخصصین با تجربه،پیوند مو را تا 14000 هزار تار موی واقعی که نسبت به روش های قدیمی دیگر 3 برابر افزایش یافته انجام می‌دهیم.در این روش جدید بیماران گرامی خط رویش طبیعی و همچنین تراکم بالای مو را مشاهده خواهند کرد و کسانیکه که موهای این افراد را مشاهده می‌کنند نمی‌توانند تشخیص دهند که موها پیوند زده شده است.

این روش مانند دیگر روش‌های قدیمی کاشت مو به روش fit و FUT به تکرار جلسات،زمان زیاد برداشت و پیوند مو نیاز نداشته  و خستگی بیمار را  نیز در پی ندارد. بر جای نماندن جای زخم چه در قسمت برداشت و چه ناحیه پیوند مو،عدم نیاز به جراحی،نداشتن درد و خونریزی از مزایای این روش به شمار می‌رود.در این تکنیک شاهد تراکمی سه برابر و کاشت 14000 تار مو در یک جلسه نسبت به روش‌های قدیمی FIT ، FUT خواهید بود.این روش یکی از مدرنترین روش‌های کاشت مو در اروپا و آمریکا است.طبیعی بودن خط رویش ، انجام آن زیر نظر بهترین تیم متخصص کاشت مو و در یک جلسه و مشاهده موی طبیعی یک سانتی پس از پیوند نیز از مزیت های این روش به شمار می آید.

در روش کاشت موی SUT  تقریبا تمام برداشت ها سالم می‌مانند و احتمال از بین رفتن فولیکول ها به صفر می‌رسد به علت اینکه در این روش فولیکول‌ها فریز می‌شوند تمامی برداشت ها سالم مانده و پزشک متخصص با دقت بسیار زیاد و با ظرافت در ناحیه مورد نیاز پیوند می‌زند.پس از انجام پیوند مو با استفاده از دستگاه‌های لیزری در این مرکز شاهد رشد سریع و مجدد موها خواهید بود.مشاورین  اندازه و تراکم مورد نیاز در این تکنیک که یکی از موفق‌ترین روش‌های کاشت مو می‌باشد را توسط نرم افزارهای خاص به بیماران نشان می‌دهند. از تفاوت میان این روش با دیگر روش‌ها می‌توان به تحولی در امر کاشت موی قابل رشد و زنده اشاره کرد.

تعداد تار مویی که در روش SUT در یک جلسه میتوان کاشت

تعداد تار موی کاشته شده در یک جلسه برای هر فرد به مقدار تراکم موهای پشت سر او بستگی دارد هر چقدر میزان این تراکم بیشتر باشد مقدار واحدهای فولیکول مو نیز بیشتر خواد شد مویی که از پشت سر برداشته می‌شود ممکن است تک دانه و یا چند دانه باشد.برای مثال در صورتیکه از یک شخص هزار تار مو برداشت شود به همان میزان می‌توان کاشت اما در صورتیکه موهای شخص چهارتایی باشد به چهار هزار تار مو افزایش می‌یابد که این حالت به جنس موی شخص بستگی دارد به صورت کلی با روش‌های مرسوم (FIT) و(FUT) در سه روز پیاپی بیش از 6 تا 7 هزار تار مو برای یک شخص نمی‌شود پیوند زد که یکی از مشکلات این روش‌ها است. در این روش‌ها شاهد خستگی بیمار به علت تکرار جلسات کاشت مو و همچنین تراکم کم موهای کاشته شده در فرد خواهید بود. در صورتیکه در روش کاشت موی sut فرد می‌تواند کاشت مویی بدون خستگی ، کاملا بدون درد و همچنین تراکم بالا مو را تجربه کند

مراقبتهای بعد از کاشت مو


• در حالت نیمه نشسته بخوابید و چند بالش زیر سر بگذارید تا سر بالا بیاید.
• متخصصین در صورت لزوم لوسیونی را به صورت اسپری برای استفاده در منزل در اختیارتان قرار می‌دهند.
• می‌توانید موهایتان را پس از چند روز با شامپو بشویید.
• به مدت یک هفته پس از جراحی ورزش نکنید و تاحد امکان از خم شدن رو به جلو یا محکم گرفتن بینی خودداری کنید.
• تا زمانی که پوست سر صورتی و متورم است، در معرض نور خورشید قرار نگیرید و از گرفتن حمام آفتاب خودداری کنید. اگر لازم است از منزل خارج شوید، حتماً کلاه به سر بگذارید.

دیگر روش‌های کاشت مو


کاشت واحد فولیکولی (FUT)

کاشت واحد فولیکولی (FUT) عملی جراحی است که در آن مو از ناحیه‌ی اهدا کننده دائمی، معمولاً پشت و کنار سر گرفته و به ناحیه‌های طاس یا در حال طاسی پیوند زده می‌شود. ویژگی موهای پشت و کنار سر این است که در برابر ریزش مو مقاومت بالایی دارند. متخصص برای کاشت از واحدهای فولیکولی، یعنی گروه‌هایی متشکل از یک تا چهار تار مو استفاده می‌کند. متخصص باریکه‌ای از بافت ناحیه اهدا کننده را پس از بی‌حس کردن پوست سر برمی‌دارد و سپس آن را با بهره‌گیری از تکنیک برش میکروسکوپی به تعداد زیادی واحدهای فولیکولی مجزا تقسیم می‌کند. متخصص در حین آماده شدن این گرفت‌ها (پیوندها)ی فولیکولی، منافذ بسیار ریزی را در پوست سر ایجاد می‌کند که از آنها با اصطلاح جایگاه دریافت کننده یاد می‌شود و گرفت در آنها قرار داده می‌شود.

استخراج واحد فولیکولی (FIT یا FUE)

استخراج واحد فولیکولی (FUE) روشی است که در آن موی اهدایی به صورت واحد فولیکولی از ناحیه اهدا کننده استخراج یا جمع‌آوری می‌شود. متخصص در جراحی کاشت مو به روش FUE با استفاده از ابزاری خاص برش‌های کوچک و مدوری را در پوست اطراف هر واحد فولیکولی به گونه‌ای ایجاد می‌کند که بتواند آن را از بافت پیرامونی جدا کند. سپس این واحد از پوست سر بیرون کشیده می‌شود و حفره کوچکی را به جا می‌گذارد.

این عمل آن‌قدر تکرار می‌شود تا جراح واحدهای فولیکولی لازم برای ترمیم موی قسمت مورد نظر را جمع‌آوری کند. کاشت مو به روش FUE یک تا چند ساعت طول می‌کشد، ترمیم ناحیه‌های بزرگ گاهی در دو روز متوالی انجام می‌شود. زخم ناحیه اهدا کننده، به بزرگی یک میلی متر، ظرف 7 تا 10 روز بهبود می‌یابد و جای زخم سفید بسیار کوچکی را به جا می‌گذارد که موهای پشت و کنار سر به خوبی آن را می‌پوشاند.

کاشت مو با روش برداشت مو از بدن (BHT)

کاشت مو به روش BHT یکی از تکنیک‌های پیشرفته‌ کاشت مو است که از موهای بدن مانند ریش یا موهای سینه برای پیوند مو استفاده می شود. این روش برای افرادی که بانک موی کافی ندارند، بسیار مناسب است. البته تفاوت ساختاری موهای سر و بدن (نازکی، کوتاه و بلندی و حالت دار بودن) در حین کاشت مو باید مورد توجه قرار بگیرد.