کاشت و ترمیم طبیعی مو بدون نیاز به عمل جراحی؛مزایا، عوارض و هزینه

18

برای ترمیم مو می‌توان از موی انسان، الیاف سنتزی یا ترکیبی از هر دو استفاده کرد. این موها معمولاً رنگ می‌شود تا با موی طبیعی همخوانی داشته باشد. روش‌های مختلفی برای ترمیم غیرجراحی مو وجود دارد که درجه قابل تشخیص بودن هر یک و زیبایی‌اش با بقیه متفاوت است. به علاوه راه‌های متصل کردن موهای مصنوعی به سر و پنهان کردن آنها در بین موهای طبیعی نیز بر میزان محبوبیت هر روش اثر می‌گذارد.

سلامتی ریشه در زیبایی دارد

متخصصان مرکز تخصصی موی رنسانس برای کاشت غیرجراحی مو از پیشرفته‌ترین تکنولوژی موجود در زمینه درمان ریزش مو بهره می‌گیرند تا موهایی پرپشت و طبیعی خلق کنند. پس از یک جلسه مشاوره کوتاه یک گام به داشتن گیسوان بلند، درخشان و پرپشتی نزدیکتر می‌شوید که مدت‌ها است آرزویش را دارید. دیگر لازم نیست نگران نگاه‌های تمسخرآمیز یا دلسوزانه اطرافیان باشید و از انعکاس تصویر خود در آینه رو برگردانید. ترمیم بدون جراحی مو در مرکز تخصصی موی رنسانس صد درصد طبیعی است، به خوبی و سبکی کاملاً محکم روی سر می‌نشیند و حساسیت تنفسی ایجاد نمی‌کند، به علاوه به صورت سفارشی و متناسب با سبک زندگی شما طراحی می‌شود تا بدون نگرانی فعالیت‌های روزمره خود را انجام دهید، شنا کنید، حمام بروید یا با خیال راحت با عزیزان خود ورزش کنید و شاد باشید. در یک کلام موی ترمیمی با موی خودتان مو نمی‌زند!

جهت کسب اطلاعات بیشتر و رزو نوبت می توانید با شماره‌های 02188943653 و 02188943653 تماس حاصل نمایید. همکاران ما آماده پاسخگویی به شما عزیزان می‌باشند.

عمل‌های کاشت غیرجراحی مو


کاشت غیرجراحی مو چگونه انجام می‌شود؟

حتماً توقعات و خواسته‌های خود را در جلسه مشاوره اولیه با متخصصان  مرکز تخصصی موی رنسانس در میان بگذارید تا ایشان بتوانند بهترین روش درمان را برای دستیابی به نتایج مورد انتظار تعیین کنند. پرسش‌های خود را مطرح و ابهام‌ها را برطرف کنید تا بتوانید تصمیمی آگاهانه اتخاذ نمایید.

معمولاً در جلسه مشاوره عکس‌هایی از ناحیه مورد نظر گرفته می‌شود تا با عکس‌های بعد از درمان مقایسه شود.

متخصص در جلسه بعدی یا در صورت تمایل شما در همان جلسه‌ی مشاوره، مرحله‌ی طراحی کاشت مو را شروع می‌کند. در این مرحله به اندازه‌گیری‌ها و جزییاتی مانند رنگ و نوع مو پرداخته می‌شود تا ترمیمی سفارشی و متناسب با موی طبیعی تهیه شود.

از آنجایی که موی ترمیمی به صورت دستی تهیه می‌شود، حدود 8 تا 12 هفته بعد باید برای امتحان آن مراجعه کنید تا در یک جلسه تقریباً دو ساعته موی مصنوعی روی سر و بین موها چسبانده شود. موی ترمیمی به صورت حرفه‌ای کوتاه و پیراسته می‌شود تا بلندی و مدل آن مطابق خواسته شما باشد و با موی طبیعی تفاوتی نداشته باشد.

برای نگهداری از موی ترمیمی باید هر 3 تا 4 هفته یک بار به  مرکز تخصصی موی رنسانس مراجعه کنید تا موهای مصنوعی برداشته شود و پس از تمیز شدن مجدداً در جای خود قرار داده شود. این کار حدود یک ساعت زمان می‌برد و تجربه دلپذیری است که بیشتر شبیه رفتن به آرایشگاه است.

19

مواد مورد استفاده برای ترمیم غیرجراحی مو


امروزه برای کاشت غیرجراحی مو از دو ماده پلیمری یا شبکه‌ای (مش) یا ترکیبی از این دو برای تهیه پایه اصلی ترمیم استفاده می‌شود.

بافت شبکه‌ای

بافت شبکه‌ای (مش فابریک) معمولاً از پلی‌استر یا نایلون تهیه می‌شود و معمولاً برای ایجاد تارهای ظریف مو مورد استفاده قرار می‌گیرد. این روش گاهی برای تمام سر به کار برده می‌شود که نتیجه آن موهایی کاملاً طبیعی است، بااین حال برای استفاده بلندمدت مناسب نیست.

پلیمر

پلیمر سیلیکونی یا پلی اورتانی برای تهیه محصولی شبیه به پوست سر به کار برده می‌شود. در ترمیم‌های بادوام‌تر از این مواد استفاده می‌شود و بسیاری از پلیمر در ناحیه‌ی اتصال موی مصنوعی به پوست سر استفاده می‌کنند تا ماندگاری ترمیم را افزایش دهند.

موی به کار برده شده در کاشت غیرجراحی مو

بهترین ترمیم‌های مو به صورت سفارشی از موی مرغوب انسان متناسب با موی طبیعی هر بیمار تهیه می‌شود. در همخوانی موی طبیعی و مصنوعی، موضوع رنگ، بافت، مجعد، صاف یا فر بودن و پرپشتی یا تراکم مو در نظر گرفته می‌شود.

اما ترمیم‌های ارزان‌تر از موهای با کیفیت پایین‌تر انسان، موی حیوانات یا الیاف مصنوعی ساخته می‌شود. موهای ترمیمی با قیمت بالا و متوسط از موی طبیعی اروپایی تهیه می‌شود که در رنگ‌ها، بافت‌ها و درجه تراکم گوناگون و حالت‌های مجعد، فر یا صاف وجود دارد. ارزان‌ترین موهای ترمیمی نیز از موهای صاف و تیره آسیایی تشکیل می‌شود که رنگ یا دکلره می‌شود. موی آسیایی علی‌رغم محکم بودن پس از رنگ کردن خشک و شکننده می‌شود و به سرعت حالتی وزوزی پیدا می‌کند. به همین دلیل باید در فواصل کوتاه‌تر عوض شود.

از آنجایی که موی انسان آسیب‌پذیر است، حتی گران‌ترین و حرفه‌ای‌ترین موهای ترمیمی نیز نیاز به نگهداری منظم و تخصصی دارد و باید پس از مدتی عوض شود.

چسباندن موی ترمیمی


به خاطر داشته باشید که شیوه اتصال و چسباندن موی ترمیمی تاثیر قابل توجهی بر موی طبیعی زیر یا کنار آن دارد. ترمیم نامناسب به ویژه در صورت استفاده از چسب‌های قوی یا انجام شدن از طریق عمل بافت ممکن است ریزش موی بخش زیری را تسریع کند. استفاده از گیره، ریزش مو را به حداقل می‌رساند.

اتصال ترمیم موی دائمی

20

ترمیم یا اتصال قسمت ترمیم شده موها توسط متخصصین مجرب  مرکز تخصصی موی رنسانس، معمولاً هر شش هفته یک بار جدا می‌شود.

این نوع موی ترمیمی در اکثر موارد با استفاده از چسب‌های مایع مختلف روی پوست سر ثابت می‌شود. صنعت ترمیم مو نام‌های مختلفی را در تلاش برای بازاریابی بهتر این محصولات برای آنها ابداع کرده است که از آن جمله می‌توان به پلی باند، نچرال باند و ... اشاره کرد که در اصل همه به یک مورد یعنی چسباندن موی ترمیمی روی سر اشاره دارند.

چسب زدن موی ترمیمی برای خود فرد، پوست سر و موی وی مضر است.با هر بار شستن و شامپو زدن گروهی از سلول‌های پوستی یا ذرات ارگانیک جمع شده بین موی مصنوعی و پوست سر جدا می‌شود، مو می‌ریزد و میزان چربی پوست سر تغییر می‌کند. اتصال موی ترمیمی چه به روش بافت، یعنی بافتن انتهای موی ترمیمی به موی طبیعی برای محکم نگه داشتن آن، چه با استفاده از چسب قوی به هیچ وجه توصیه نمی‌شود. اما اگر این روش انجام شده باشد، بهتر است دست‌کم هر پنج روز یک بار گره‌های بافت را شل کنید یا ترمیم را بردارید تا بتوانید پوست زیر آن را به خوبی بشویید.

اتصال با چسب موقت

چسب نواری دو طرفه اتصال راحتی است که خودتان می‌توانید هر گاه خواستید آن را بچسبانید یا جدا کنید. البته پوست زیر این چسب حالت چسبناکی پیدا می‌کند که باید آن را بشویید. گاهی نیز نوار در صورت تعریق شدید یا شنا کردن چسبندگی خود را از دست می‌دهد و کنده می‌شود.

متصل کردن با گیره

گیره‌های فلزی که از کنار به زیر موهای ترمیمی زده می‌شود به خوبی آنها را در جای خود و متصل به موهای طبیعی کناری یا زیرین نگه می‌دارد. این گیره‌ها علی‌رغم محکم بودن به راحتی مانند چسب نواری جدا می‌شود.

کاشت بدون جراحی مو، پرطرفدارترین روش جایگزینی موهای از دست رفته محسوب می‌شود، اما قیمت و ظاهر آنها به مواد به کار برده شده و مهارت به کار رفته در ساخت آنها بستگی دارد.